3.12.2017 Velký obrat u Berounky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 04 Prosinec 2017 06:33

Sokol Dobřichovice : AFC Kralupy 5:7 (3:1)

Herně povedené utkání s výsledkově nepovedenou první půlí. Přes spoustu šancí, zejména L. Koláčka, prohrál AFC se vždy ochotným náhradníkem Štípkem v bráně poločas o dvě branky. Namísto vyrovnání inkasoval ve 20. minutě z brejku.

V utkání o šest bodů se pět minut oba týmy držely vzadu, nestalo se téměř nic. První střelu vyslal mezi tři tyče T. Koláček, ale gólman Sokola zasáhl. Dobřichovice minuly při pokusu zblízka a L. Koláček trefil v prázdné kleci nohu obránce. Poté domácí skórovali dvakrát během 22 vteřin 7. minuty, po přečíslení a rychlé střele. Za 17 vteřin snížil Vymětalík pěknou ranou pod víko, které prolétla  sítí, ale rozhodčí byli pozorní 1:2. Moravec po otočce uvnitř brankoviště nesrovnal, pouze napálil vnitřní tyč a dorážka Vymětalíkovy střely L. Koláčkem skončila na boční síti.

Hosté v poločasové pauze vsadili na klid a trpělivost při útočení, ale  přesto vstoupili do druhého dějství soustavným tlakem.

Rychle srovnali po přízemní střele Tetivy (23.), která prošla brankáři mezi nohama  a zisku Vymětalíka uvnitř brankoviště, střele do prázdné zastavené obráncem a nekompromisní pohotové dorážce Všoláka (24.), opřené o břevno.

Po zbytečné brance Dobřichovic z velké dálky otočil vývoj L. Koláček dvěma góly během 60 vteřin na přelomu 30. minuty. Při prvním ho nastřelil Vymětalík kousek před brankovou čarou, druhý gól si střelec vypracoval sám díky úspěšnému silovému souboji na penaltě a chytrému podstřelu brankáře.

Domácí srovnali ještě jednou (32.- 5:5), ale aktivnější Kralupy už cennou výhru nepustily. Definitivně rozhodly branky Všoláka (33.) po přihrávce Vymětalíka a zakončení nahoru a Tetivy (34.). Ten vyvezl získaný míč přes celé hřiště  a poté neskutečným projektilem okolo hlavy propálil brankáře. Opaření domácí přitlačili až čtyři minuty před koncem, ale několik možností v rychlém sledu promarnili a tak zasloužené tři body putují od Berounky k Vltavě.

Někteří domácí borci odmítli po nečekané porážce podat po utkání vítězům ruku, nejvtipnější důvod zněl "hrajete to jako fotbal" :) . I prohrát je svým způsobem umění.

Po druhé výhře v řadě nastoupí AFC v neděli dopoledne v Kladně proti ambicióznímu nováčku Brazil Kladno, zisk bodů by byl vzhledem k letošním výsledkům překvapivý.

Sestava branky AFC: Štípek - Všolák (2+1), Karas, T. Koláček, Tetiva (2+0)-Vymětalík (1+3), L. Koláček (2+0), L. Moravec, Harmáček

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Prosinec 2017 13:09