17.12.2017 Předčasná nadílka pro Čechii PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 17 Prosinec 2017 20:27

AFC Kralupy : Čechie Slaný  12:2 (5:2)

Dvě tříbrankové série během chvilky nasměrovaly AFC k zisku velmi potřebných bodů. První mezi 4.-6. minutou dala Kralupům uklidňující náskok, po zcela zbytečném snížení Slaného zvýšil AFC na 5:1, po brance hostujícího střelce Kroutila skončil nakonec poločas o tři branky. Druhá branková série okolo 29. minuty definitivně rozhodla o vítězi. Podíl na pěti z úvodních šesti gólů měl odpočatý tvůrce hry Vymětalík.

Utkání začalo tlakem AFC. L. Koláček trefil po RK (2.) čisté břevno, poté Všolák nahrál Vymětalíkovi na hrušce, svižně prolétl mezi beky a uklidil časovanou nabídku do sítě (4.). Druhý gól napálil k tyči Vymětalík (5.) a třetí vzápětí do levé šibenice Moravec. Gólman Slaného si sice sáhl poprvé na míč, ale mimo tyče jej nevytlačil. Snížení Slaného po zbytečné ztrátě v rohu hřiště (10.) trápilo AFC jen chviličku. Vymětalík sebral odražený míč u vlastní brány, vyvezl jej za půlku a poté nechytatelně narval bodlem přímo do vinglu (11.).

Hattrick dokončil o tři minuty později, po zpětné přihrávce Všoláka. Jen jednou se v zápase prosadil divizní fotbalista a střelec Kladna Kroutil, který hrál proti AFC již v 1. kole v dresu MCE. Neobsazený prošel středem a Pelc byl asi rád, že rána nešla přímo do jeho obličeje - 5:2. Další šanci Slaného zlikvidoval rozštěpem Pelc, aktivní Všolák těsně minul nártem ze vzduchu po RK a šlo se na svačinu.

V úvodu druhé půle hosté přidali, ale neproměnili svoje tutovky, i díky dnes výbornému Pelcovi, ale po zhruba pěti minutách se Kralupy probraly a Vymětalík svým patentovaným blafákem skóroval do prázdné již počtvrté. Ovšem po chvíli jej brankář Slaného při pokusu o totéž vychytal, a to se stává málokdy. Rozhodlo 66 vteřin kolem 29. minuty. Nejprve Moravec hezky uklidil míč halfvolejem podél vybíhajícího brankáře, za třináct vteřin přihrál k pravé tyči Márovi a ze stejného místa se prosadil krásně pod víko i Všolák (30. - 9:2). Slánský Mrština trefil pouze tyč, desátou branku AFC dal po nejhezčí akci zápasu veterán Mára, který si z místa posledního narazil balón o L. Koláčka a podruhé o Všoláka a po milimetrově přesné souhře zakončil na hrotu do prázdné. Hezká vzpomínka na minulost! Ze stejného soudku nabral i gólman Pelc, který po sobotní kloubní rozcvičce na kladenském diskoplese vytřel trojskluzem celé brankoviště a znemožnil střelcům Čechie jakékoliv zakončení. Hattrick dosáhl i Moravec (35.) U všech branek mu asistoval Harmáček, jindy zejména střelec. Po tyči Kroutila zvýšil zblízka na rozdíl deseti gólů Tetiva.

Po třetím vítězství během posledních čtyřech kol se posunul AFC na 8. příčku tabulky, dosud nejlepší v sezóně a trochu před vánoční pauzou vylepšil dosavadní neúspěšný průběh sezóny. Příště se hraje až v pátek 5. ledna, doma s MCE.

Sestava a branky AFC: Pelc - Mára (1+1), Všolák (2+2), Tetiva (2+1), Karas - Vymětalík (4+1), L. Koláček (0+1), L. Moravec (3+1), Harmáček (0+4)

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 15:24