5.1.2018 Výkon lepší než výsledek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Sobota, 06 Leden 2018 10:00

AFC Kralupy : MCE Slaný 4:8 (2:3)

I když to podle konečného skóre nevypadá, AFC sehrál s tradičním soupeřem MCE velmi vyrovnané utkání a i když byli hosté o něco málo lepší,  při troše štěstí mohl zápas klidně  skončit výhrou Kralup.

Ve 4. minutě poslal Kralupy do vedení Vymětalík proměněným TK a do desáté minuty neproměnili domácí dvě jasné šance na zvýšení. Nejprve Harmáček tváří v tvář nastřelil brankáře a následnou dorážku zastavili obránci ještě před čarou, poté T. Koláček kousek před brankovou čarou špatně trefil rotující míč a dorážka jeho bratra Libora skončila v boční síti. Slaný vystřelilo na branku poprvé až v 10. minutě a hned druhou ranou  (povedenou) po rozehraném RK srovnalo. Ve druhé části poločasu dlouho držel vyrovnaný stav AFC Pelc, ale nakonec dvakrát kapituloval během 30 vteřin 16. minuty, po přečíslení a 10m kopu. Snížení Moravce (19.) po kombinaci s čerstvým Šarochem a pohotové ráně pod víko dalo domácím naději na zvrat ve druhém dějství.

Druhý poločas proběhl podle jednotného scénáře: Tlak AFC, brejk MCE a gól, tlak AFC, snížení, brejk MCE a gól,.....a tak stále dokola. Srovnat mohl L. Koláček po přistrčení Vymětalíka i osamocený Tetiva u levé tyče po TK téhož hráče, ale naopak MCE zvýšilo lacinou brankou z levého křídla (25.) , která jako jediná padá na vrub Pelce. Na 3:4 snížil Harmáček (29.), který v přečíslení 3 na 1 povedeným bodlem poslal míč přímo do levého vinglu. Bohužel pro AFC za 22 vteřin hosté opět odskočili, po nedůrazu při odkopu míče po těžké střele vyražené Pelcem. Šarochova střela zblízka olízla pravou tyč, až poté se prosadil Vymětalík přízemní střelou ze střední vzdálenosti (33.- 4:5). Největší šanci na srovnání měly Kralupy vzápětí, kdy  Šaroch po uličce Moravce pouze z metru nastřelil  levou tyč (34.). Ve 36. minutě Slaný opět zvýšilo  po zmatku v obraně Kralup a Vymětalík zakončil únik ranou levou nohou pouze do boční sítě. 73 vteřin před sirénou při power play Kralup neodpískali rozhodčí viditelné držení Vymětalíka a dlouhou penaltu, z čehož Slaný po zápasnickém zisku míče trefilo prázdnou bránu (4:7). Poslední branku inkasovali domácí 10 vteřin  před koncem.

Zápas skončil už poněkolikáté v sezóně porážkou z průběžného vedení (a že mělo být vyšší!), ale není třeba věšet hlavu. MCE předvedlo dobrý, kompaktní výkon a pokud budou hrát Kralupy takhle i v příštích zápasech, o přeborovou budoucnost se nijak přehnaně bát nemusí. V neděli hraje AFC v téměř nočních hodinách (20.40) o šest bodů na stochovské palubovce s AFK Rozdělov. Soupeř bodoval naposledy ve 2. kole, výhrou v Kralupech (5:9).

Sestava a branky AFC: Pelc - Mára, T. Koláček, Tetiva - Vymětalík (2+0), L. Koláček, L. Moravec (1+0), Harmáček (1+0), od 18. min Šaroch (0+1)

Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2018 08:28