21.1.2018 Zasloužená výhra PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 21 Leden 2018 19:03

AFC Kralupy : Joga Mladá Boleslav 8:3 (3:2)

Kralupy zvítězily po dobrém výkonu všech řad. Ve 12. minutě Kralupy vedly 2:0., a kromě desetiminutovky na přelomu poločasů, ve které hosté srovnali na 2:2, byli domácí lepší, měli daleko víc jasných šancí a jen jejich neproměňování, což je velká potíž AFC v letošní sezóně, ponechalo hosty ve hře až do 35. minuty. V té Kralupy zvýšily na rozdíl třech branek (6:3) smolařem utkání L. Koláčkem a bylo rozhodnuto.

Začátek utkání proběhl v duchu poslední doby. Výrazná převaha v první čtvrtině k výraznému vedení opět nevedla. Vymětalíkovi vystihl pokus o blafák gólman (2.), jedovatý pokus Harmáčka (4.) vyrazil brankář na RK, a po jeho rozehrání našel L. Koláček svého parťáka v útoku J. Pavlíčka zcela volného na zadní tyči, ale ten placírkou překvapivě minul.

Joga vystřelila vážně až na konci 6. minuty, ale rána z voleje šla vedle. Poté Pavlíček přistrčil balón doprava k rozeběhlému Tetivovi a ten se konečně prosadil umístěnou střelou na zadní tyč. Pro kralupskou legendu to byl první bod po více než pěti letech. První útočné duo mělo další šance, L. Koláček pravou nohou netrefil branku ve zcela jasné pozici (11.), Pavlíček dopadl stejně a přízemní střela L. Koláčka našla pouze rozklek osamoceného brankáře. Po následném RK ukázal cestu Vymětalík tvrdou ranou pod víko (2:0-12.). Téměř neškodní hosté snížili po rychlém protiútoku, kralupském faulu a poskytnuté výhodě (16.). Hostující hráč si zranil rameno při pádu na palubovku a bylo nutné zavolat záchranku. Přejeme rychlé uzdravení!

Po krátké pauze domácí Moravec nastřelil bombou z krátké penalty nařízené za hraní rukou pouze tyč (19.) a hosté 54 vteřin před pauzou z ničeho nic po akci středem a opakované střele srovnali. Naštěstí pro Kralupy ještě před sirénou odpověděl Harmáček přesnou střelou na bližší tyč.

Po pauze přibývaly šance na kontě AFC, ale Joga měla přesto blízko k vyrovnání, když míč dvakrát prolétl během jediné akce podél brankové čáry (25.). O minutu později neposkytl hlavní rozhodčí výhodu ve zcela totožné situaci jako v první půli a branku Moravce neuznal. Chvíli předtím tentýž sudí pobavil celou halu, když nechal vyměnit zelený hrací míč z důvodu shodné barvy s postranními čarami za bílý a nazpět. Za dvacet vteřin rozeběhl aktivní Tetiva hezkou akci druhé čtyřky, na jejímž konci nahrál Harmáčkovi vlevo a ten mezi nohy brankáře zvýšil (4:2). L. Koláček znovu minul prázdnou klec, ale další pas skvělého Vymětalíka, hrajícího druhou půli v útoku, už zahodit nemohl (28.). Po snížení Boleslavi (30.) našel Vymětalík znovu Koláčkovu nohu, téměř na brankové čáře. Po zbytek zápasu se hosté snažili o powerplay a domácí naopak trefit prázdnou svatyni, což se povedlo jen Vymětalíkovi (36.), ostatní pokusy létaly těsně vedle. Poslední branku AFC vstřelil zblízka Moravec (40.).

Důležité vítězství udrželo Kralupy na 8. příčce tabulky, o které se utkají v neděli s kladenskou Akademií. Ta doma letos prohrála pouze jednou, AFC tak nečeká nic lehkého.

Sestava a branky AFC: Pelc - Vymětalík (2+4), T. Koláček, Tetiva (1+1), od 15. Mára a Karas - L. Koláček (2+1), J. Pavlíček (0+2), L. Moravec (1+0), Harmáček (2+0)

Aktualizováno Úterý, 30 Leden 2018 13:32