28.1.2018 Další ztráta v samém závěru Tisk

Akademie Kladno : AFC Kralupy 3:2 (1:0)

Ve vyrovnané první půli se dostali do vedení šťastnější domácí (15.), během pěti minut druhé půle AFC otočil stav. Akademie srovnala až ve 34. minutě z krátké penalty. Ve chvíli, kdy zápas spěl k remízovému závěru, Kralupy přestřelily z dobře rozehraného RK, míč se odrazil přímo do rukou domácího brankáře a kladenští po jeho rychlém výhozu z následného brejku rozhodli, v čase 39:12.

Zápas přímých sousedů v tabulce začal opatrně. První nebezpečnou střelu vyslal na bránu soupeře Tetiva (5.), ale brankář jeho přízemní ránu vytáhl na RK. Domácí kontrovali nájezdem, ale Pelc jej skokem pod nohy zlikvidoval.

Střela kladenského exligového fotbalisty Šultese  (mj. Olomouc, Mladá Boleslav, Polonia Varšava) z levého křídla, mířící na zadní tyč nebo těsně vedle, se zarazila o nabíhajícího hráče Akademie (8.) a Pelc míč pohodlně sebral ze země. V další minutě vystřelil Všolák z TK, na vyraženou střele zareagovala nejrychleji nová posila útoku AFC, letos třicetiletý Jan Bednárik, ale dorážku se mu nepodařili dostatečně zvednout. Poté získala krátkou převahu Akademie. Pelc vyrazil rozštěpem střelu ze střední vzdálenosti (14.) i 10m kop (15.), ale na otočku Baloga a střelu zblízka byl krátký (16.). Poslední šanci kladenského přečíslení zhatila moc rychlá přihrávka na zadní tyč. Vyrovnání do půle nepřišlo. Únik nebezpečného Bednárika skončil jen střelou vedle levé tyče a tečovanou ránu Moravce zastavil gólman.

AFC výborně vyšel úvod druhé části. Moravec rozjel akci z vlastní poloviny, narazil si o Bednárika, prolétl mezi obránci a chytře zakončil dloubákem nad padajícím Kučerou (23.). Harmáček se neprosadil, ale poté překvapivou patičkou napříč brankovištěm vyzval k brankovému zakončení L. Koláčka (25. - 1:2). Ve dvou následných šancích podržel AFC ve velké pohodě chytající Pelc a na druhé straně Bednárika vychytal brankář Kladna. Žádný velký nápor Akademie se nekonal, ale bohužel pro AFC Pelc při vyrážení dlouhého náhozu do brankoviště zboural s míčem i Šultese, na samé hranici pravidel (a možná i za ní) a rozhodčí ukázal na penaltu. Tu sám postižený proměnil a srovnal. Zvratu na stranu Kralup zabránila výborná obranná práce jediného hráče Kladna, který zabránil úniku Všoláka s Harmáčkem a pozičně donutil Všoláka k neúspěšné střele. O nešťastném rozuzlení vyrovnaného souboje již byla řeč.

Škoda bodu, třeba se bude v závěru sezóny hodit. V neděli večer přivítá AFC exdivizní Brandýsek, na jehož palubovce podlehl po několika zvratech 8:10.

Sestava a branky AFC: Pelc - Všolák, Tetiva, T. Koláček, Karas - L. Moravec (1+0), Bednárik (0+1), L. Koláček (1+0), Harmáček (0+1)