4.2.2018 Po zásluze tři body Tisk

AFC Kralupy : FC Brandýsek 7:3 (2:1)

Velmi kvalitní zápas, s hodně vyrovnanou první půlí. Do pauzy o něco lepší Brandýsek prohrával od 15. minuty, ale vzápětí srovnal. Branku do šatny vsítily Kralupy z brejku 10 sekund před sirénou. Od zvýšení AFC ve 23. minutě už hosté pouze dotahovali (33. - 4:3). Jejich následný pokus o powerplay přinesl jen branky v síti hostů. Domácími hvězdami utkání byli pětibodový Vymětalík a brankář Prosický, který svůj suverénní výkon korunoval poslední brankou přes celé hřiště.

AFC nastoupil  kompletní, pouze zraněného Pelce v bráně výborně nahradil  Prosický. Průběžně druhý Brandýsek vstoupil do zápasu zhurta a během 80 vteřin vytáhl mladíček v kralupské kleci čtyři jedovaté střely, a na konci 3. minuty pádem pod nohy zastavil sólový únik hostů. Poté přišly dvě velké šance AFC, ale Harmáček i L. Koláček minuli křížnými střelami uvnitř brankoviště zadní tyč.

Zejména Koláčkova šance po rychlé souhře s Vymětalíkem po gólu hlasitě volala. Moravcovu hlavu vyrazil hostující Grubner jen za cenu posunutí branky (6.) a Prosický skokem k tyči zastavil dorážku do prázdné svatyně (8.). V další minutě trefili hosté bližší tyčku za již překonaným gólmanem. Vedení AFC zařídil brankář hostů. Rozehrávku od lajny poslal přímo na prsa Vymětalíka na středu branky (15.), jenž střílel do prázdné. Domácí v této hektické minutě dostali výhodu TK za dvojí hraní brankáře, ale z rozehrání, zastavené střely a brejku hostí sami inkasovali. Za dvanáct vteřin unikl sólově Harmáček téměř z vlastní hrušky, ale minul bránu. Dva nebezpečné pokusy Moravce (17.) vyrazil Grubner a po dvou hodně sporných faulech dostali hosté výhodu 10m kopu. Prosický však penaltu vyrazil včetně nedůrazné dorážky, minutu před půlí mu pomohlo břevno při střele zdálky. Těsně před pauzou získal míč v důrazném souboji T. Koláček, píšťalka zůstala němá, kralupský bek si vyměnil míč v přečíslení 3 na 1 s Vymětalíkem a zavěsil.

Náskok AFC navýšil Tetiva (22.) po krásné uličce z šajtle Vymětalíka  a střele z první. Brandýsku trošku došly po pauze síly, ale po zbytečné chybě Kralup snadno snížil (26.) a nebýt skvělého reflexu Prosického, mohl vzápětí vyrovnat. Ve 30. minutě vyvezl míč Moravec, posunul do levého křídla Harmáčka a ten si poradil po svém. Nechytatelným bodlem na bližší tyč nedal brankáři žádnou šanci a vrátil Kralupům nadějný náskok. Individuální akce Houhy znamenala snížení, ale výborný Vymětalík unikl zleva a krásně našel L. Koláčka metr před brankovou čarou (34. - 5:3). Hosté vsadili na hru bez brankáře, ale kralupská hala jim byla malá, nevytvořili si téměř nic. Již za minutu se dostal ke střele na zaskakujícího hráče Moravec a nekompromisní ranou k levé tyči rozhodl. Tečku za zápasem udělal velmi přesný pokus z nohy Prosického.

Brandýsek předvedl dobrý výkon, při opačném vývoji skóre by asi byl tvrdým oříškem. V sobotu hrají Kralupy v Příbrami s Vivou. Ta letos doma ztratila jen jednou, s Třebusicemi, pří průměrném skóre 14:4. Loni prohráli příbramští také jen jednou, s AFC 5:8....překvapí Kralupy?

Sestava a branky AFC: Prosický (1+0) - T. Koláček (1+0), Všolák, Tetiva (1+0), Karas, Mára- Vymětalík (1+4), L. Koláček (1+0), L. Moravec (1+1), Harmáček (1+0)

Sestava 16. kola: (prozatímní)

Prosický J. (Kralupy) 2x – Krpata J. (Akademie), Hink J. (Třebusice) 8x, Vymětalík V. (Kralupy) 6x, Kroutil R. (Čechie) 4x