10.2.2018 Podle očekávání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 11 Únor 2018 13:08

Viva Příbram : AFC Kralupy 7:2 (2:0)

AFC nastoupil proti letos úspěšné Vivě v okleštěné sestavě, bez Vymětalíka i dalších třech členů základu. Omluvené absence zkomplikovalo čerstvé zranění Harmáčka, po kterém tým narychlo početně doplnili veteráni Běhounek s A. Moravcem, po odpoledním fotbálku, dvou pivech a sledování Jágrovy porážky (v sektoru na stání). Domácí zahájili očekávaným náporem, nastřelili tři tyčky, zejména na projektil do levé spojnice Prosický ani nestihl reagovat, ale do vedení se dostali až po opadnutí tlaku díky nenápadné střele ze střední vzdálenosti (11.) Zcela zbytečná byla druhá branka z TK (13.), když se hostům vůbec nepodařilo postavit zeď ze dvou k této činnosti netrénovaných obránců .  Po gólu se přesunul T. Koláček do pozvolna uvadajícího útoku a obranu doplnil Běhounek. Kralupy v první půli branku téměř neohrozily, i když se objevily možnosti na přečíslení, ale několik střel na nemělo nezvyklém povrchu haly gólové parametry ani náhodou.

Taktika pro druhou půli zůstala stejná, bránit a čekat na chyby. To se vyplatilo L. Moravcovi (22.), který rychle vyvezl balón z vlastní obrany a v přečíslení poslal míč zleva bodlem k pravé tyči. Bohužel za necelou minutu domácí zvýšili povedenou ranou z pravého křídla. Mezi 26. a 29. minutou Příbram odskočila na 6:1, skoro z ničeho, většinou po malém důrazu AFC v obranné fázi. Na druhé straně AFC zahodil proti už laxně bránícím domácím i nemožné, za zmínku stojí Karasem přestřelená téměř prázdná branka  z pozice penalty, a neúspěšná koncovka L. Koláčka téměř z brankové čáry v posledních vteřinách. Ujala se jen spolehlivá dorážka Bednárika (36.) po střele L. Koláčka.  Na hodně nezasloužený rozdíl  7:2 upravila Viva v závěrečné minutě, ale její výhra i přes nijak skvělý výkon naopak zasloužená byla. Hraje se na góly.

Svůj podíl na třech obdržených brankách po utkání přiznal i v minulém zápase skvělý Prosický. Omluvou mu budiž následky těžce porušené životosprávy v pátečním večeru. No ale, kdy jindy než v pátek, ne?

V neděli zakončí AFC trojboj s kompletní špičkou soutěže domácím zápasem s vedoucím týmem PK Třebusice. Oběma týmům půjde o hodně.

Sestava branky AFC: Prosický - Všolák, Karas (0+1), od 13. Běhounek, od 27. A. Moravec - L. Koláček (0+1), T. Koláček, L. Moravec (1+0), Bednárik (1+0)

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Březen 2018 10:40