18.2.2018 Chybí štěstí. Dobrý začátek, špatný konec Tisk

AFC Kralupy : PK Třebusice 6:7 (2:0)

Kralupy odehrály v 18. kole KP své 300. utkání ve vyšších soutěžích, téměř 14 let od postupu z kladenského OP. Jejich soupeř PK Třebusice vede tabulku a navíc je pro Kralupy doslova noční můrou, protože  v minulosti několikrát zvrátil zdánlivě prohrané střetnutí ve svůj prospěch. Bohužel tomu tak bylo i včera, i když to dlouho nevypadalo.

V prvním poločase hosté nijak nepřipomínali lídra soutěže, i když jako první ohrozili branku soupeře přízemní střelou do levé tyče, Poté téměř bez odporu pustili AFC do zaslouženého vedení, po obrovské šanci L. Koláčka a zákroku třebusického brankáře utekl přes celé hřiště aktivní Tetiva, který po odpolední rozcvičce na velkém fotbale doslova hýřil pohybem, a polovysokou ranou, ke které se hostujícímu brankáři asi nechtělo shýbat, skóroval (5.)

Ještě v téže minutě unikl zprava Vymětalík a jeho nástřel skončil u zadní tyče - 2:0, zřejmě díky teči L. Koláčka.. Ve 12. minutě se dvakrát připomněl vedoucí kanonýr soutěže Hink, ale Prosický skoky pod střelcovy nohy velmi spolehlivě zasáhl.

Po pauze dosud odevzdané Třebusice přidaly, snížily Hinkem za pouhých 11 vteřin, ale AFC znovu odskočil dvěma góly během 27 vteřin. Nejprve Bednárik prokázal dobrou orientaci a zblízka podstřelil gólmana (23.) a následně Vymětalík utekl zleva a rychlým bodýlkem zvýšil už na 4:1. Situace vypadala velmi nadějně. Hosté se však brzy dotáhli vzájemnou spoluprací svých hvězd Hinka a R. Šeráka na 4:3 (28., 29.) a po zvýšení z levačky Tetivy (30. - 5:3) hodně lacino snížili ze zachyceného výhozu Prosického. Ve 35. minutě  Třebusice poprvé srovnaly (5:5), autorem obou branek byl Fedrhanc. Druhé brance předcházela tutovka L. Koláčka, který neprostřelil hráče v opuštěné bráně po skvělém pasu Vymětalíka a samostatný únik Bednárika, při kterém měl střelec až zbytečně moc času na vymýšlení. Inu, nedáš, dostaneš. A poprvé šli hosté do vedení až ve 38. minutě po lehce tečované Fedrhancově střele zdálky.

V poslední minutě se předvedla krása i krutost futsalu zároveň. Minutu před koncem předložil Vymětalík v akci 2 na 1 míč L. Koláčkovi na zlatém podnose, gólman však nedůraznou střelu zastavil. Přesto stav zblízka srovnal z dorážky 21 vteřin před sirénou dnes skvělý zastupující kapitán Tetiva (3+2), ale koncovku si Kralupy nepohlídaly. Za pouhých 8 sekund Třebusice vstřelily vítězný gól po obloučku do brankoviště a špatném pokrytí hráčů ze strany AFC. Pohár hořkosti domácí dopili zcela do dna v čase 39.57, kdy L. Koláček metr od levé tyče nedokázal usměrnit balón do zívající brány.

V sobotu večer hraje AFC na Stochově, s již sestupujícím týmem 1.FK Kročehlavy. Ten dosud uhrál pouhých šest bodů a tak budou Kralupy po delší době favority.

Sestava a branky AFC:  Prosický - T. Koláček, Tetiva (3+2), Všolák - Vymětalík (1+3), L. Koláček (1+0), Bednárik (1+0)