24.2.2018 AFC potrénoval koncovku, ale drhne to PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 25 Únor 2018 10:03

1.FK Kročehlavy : AFC Kralupy 2:10 (0:4)

Povinná výhra nad nejslabším týmem soutěže, navíc nekompletním. Po zápase odcházel asi spokojenější sympatický poražený tým, který už se těší zpět do kladenského okresu. Kralupy po dobrém úvodu, ve kterém vedly na začátku 3. minuty 2:0 zahodily téměř desítku dalších vyložených šancí. Ve vymýšlení originálních a posléze neúspěšných zakončení kupodivu nezaostával ani hrající trenér Vymětalík.

AFC překvapivě přistoupil k utkání s lehkou hlavou, bez starostí o sestup. Obránci šli do útoku a forvardi nazpět. Zvláštní taktika přinesla rychle své ovoce. Vymětalík po deseti vteřinách ještě neprostřelil brankáře, ale potom se prosadil utajenou přízemní střelou (1.) a vyzval ke zvýšení Tetivu (3)., který z prvního dotyku zakončil dravý náběh na hrot. Po krátkém úspěšném experimentu se sestava rychle vrátila do normálu.

Třetí branku dal z trvalé převahy T. Koláček (8.) po krátkém přiklepnutí Bednárika uvnitř brankoviště. V 10. minutě dorazil Všolákovu střelu téměř na brankové čáře L. Koláček (4:0). Pokus o blafák téhož střelce vychytal brankář a brankostroj se na chvíli zastavil.

V úvodu druhé půle rozehrál Vymětalík TK přímo na nohu Tetivy, zvýšení od levé tyče nebylo problémem. Tutovky Všoláka a Tetivy skončily na tyčích, Vymětalík přestřelil ležícího gólmana i s brankou, prosadil se až Bednárik po rychlé kombinaci s Tetivou (30.)

V další minutě domácí zahráli ne centimetrový, ale půlmetrový aut. Rozhodčí je přesto zcela překvapivě vyzval k pokračování ve hře ve chvíli, kdy se kralupská obrana chystala k rozehrávání. "Shůry" darované přečíslení kladenští spolehlivě využili (1:6), dvě velké šance okolo 35. minuty poslali vně tyčí a druhou branku vsítily Kročehlavy po hezké kombinaci až 10 sekund před koncem. Mezitím zvýšil Tetiva po další hezké souhře s Bednárikem, zahodil krátkou penaltu ranou do tyče, připsal si asistenci u branky L. Koláčka (38.) a nahrál také na tradiční desítku Bednárikovi (40. - podzim 10:1). Kapitánská páska Tetivovi svědčí, ve dvou posledních zápasech posbíral 11 bodů...a to hraje se zraněním! Autorem chybějící deváté branky byl L. Koláček (39.), který i přes drobné potíže s koncovkou nakonec také zaznamenal hattrick.

V pátek večer hostí průběžně osmý AFC desáté Dobřichovice. V případě vítězství domácí zažehají  i jen teoretickou možnost sestupu.

Sestava a branky AFC: Prosický - T. Koláček (1+1), Tetiva (3+3), Všolák (0+1) - Vymětalík (1+3), L. Koláček (3+0), Bednárik (2+2)

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Březen 2018 10:40