2.3.2018 Další rok v kraji PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Sobota, 03 Březen 2018 15:10

AFC Kralupy : Sokol Dobřichovice 7:3 (4:1)

Kralupy získaly potřebnou výhru  pro jistou záchranu v soutěži, ale asi tentokrát nebyly ve férovém zápase, hraném ve vysokém tempu, o nic lepší než jejich překvapivě dobře hrající soupeř. Zřejmě se zvolna začíná projevovat tréninkové manko. Ale AFC se podařilo proměnit většinu nabídnutých možností a podržel je brankář Prosický, který zastínil svůj protějšek.

Do utkání lépe vstoupily Dobřichovice, hrající bez svého nejproduktivnějšího hráče Obermajera. Dvě jejich šance zlikvidoval Prosický, jednou mu pomohlo břevno (4.) To už však vedl AFC, Tetiva si naběhl z posledního zbytku sil po náročné čtvrteční noci na uličku Vymětalíka a trefil se po zemi k zadní tyči (2.). Hosté srovnali stav utkání pouze jednou, po RK v 8. minutě, ale ještě v téže minutě unikl T. Koláček.  Jeho jedovatou střelu vyrazil gólman na RK, z nějž sám střelec rozehrál na Vymětalíka, který přesnou kopií Tetivovy rány vrátil domácím náskok.

Sólo Vymětalíka zastavil brankář hostů, ale Kralupy přesto zvýšily až na tříbrankový rozdíl. Kombinaci T. Koláčka s  hrajícím trenérem zakončil po zisku míče na polovině Vymětalík střelou zblízka do prázdné (15.) a po dalším RK se trefil pod víko Tetiva (16.). Dvojitou možnost hostů velmi pohotově pacifikoval Prosický, Moravec v úniku zakončením ála Poborský našel pouze horní stranu břevna, Tetiva nastřelil brankáře  a šlo se do šaten.

V úvodu druhé půle hosté snížili ranou o tyč na (22. - 4:2) z téměř nemožného úhlu, a z následné tutovky minuli bránu. ve 26. minutě nastřelil Vymětalík akrobatickým zakončením tyč, poté nasadil obránci jesličky, prosmýkl se po čáře a přízemním bodýlkem zvýšil, ale Sokol vzápětí opět od levé lajny snížil ranou, která asi Prosického překvapila. Zaváhání napravil milimetrovým pasem na Moravce (32., 6:3), jenž prvním dotekem poslal balón znovu po zemi okolo brankáře do sítě. O vítězi bylo rozhodnuto. Hosté poté přestřelili zívající branku, další pokus vyrazil za již překonaným brankářem probíhající Moravec kolenem , který také uzavřel zápis (40.). Opět po zemi a opět po přihrávce Prosického.

Po definitivní jistotě účasti v příštím ročníku tak může AFC v pátek v klidu odcestovat na tradiční zimní soustředění. Po nedělním návratu je čeká v domácí hale úspěšný nováček Brazil Kladno (18.00).

Sestava a branky AFC: Prosický (0+3) - Tetiva (2+0), Karas, Mára, Všolák - Vymětalík (3+1), T. Koláček (0+2), L. Moravec (2+1), Bednárik

Aktualizováno Středa, 14 Březen 2018 11:03