11.3.2018 Krkonoše neškodily Tisk

AFC Kralupy : Brazil Kladno 12:2 (7:1)

AFC dorazil z horského soustředění pár hodin před utkáním v dobrém psychickém rozpoložení a překvapivě i v dobré fyzické kondici. Jeho vítězství je navzdory postavení v tabulce zcela zasloužené, některé pasáže utkání měly až exhibiční charakter.

Stejně jako v minulém kole poslal domácí do vedení Tetiva po přihrávce Vymětalíka (2.), ranou přímo nad hlavu gólmana, která se odrazila od břevna za přesně za čáru. Hosté odpověděli v následné půlminutě přímým břevnem a tyčí po střelách Nachtigala ze střední vzdálenosti a vyrovnávací brankou z dorážky hlavou zblízka (4.). V neskutečné fazóně hrající Tetiva se však prosadil znovu (6.), tentokrát levačkou s pomocí zadní tyče a odstartoval drtivý tlak Kralup.

Podle pohybu na palubovce se zdálo, že víkend na běžkách strávili kladenští hráči.

Všolák dvakrát těsně minul, Vymětalíkovu střelu k tyči vykopl brankář, gólovou přihrávku po sólu Tetivy zastavil obránce na poslední chvíli. Brazil také dvakrát velmi těsně netrefil branku, i díky rychlému přístupu Prosického a poté už se konečně prosadili domácí. Výhoz Prosického usměrnil k zemi hlavou Moravec (10.), Tetiva dosáhl hattricku po narážečce s L. Koláčkem (12.) a Vymětalík propálil z TK (13.) vše, co mu stálo v cestě. V 15. minutě zvýšil již na 6:1 opět Tetiva, těsně před brankářem bodlem na dlouhou nohu, po dloubáčku Vymětalíka. Poločas uzavřela branka Moravce z 10m kopu, po šestém faulu již dost frustrovaných brazilců.

V druhé půli domácí ubrali směrem dopředu a soustředili se víc na obranu. Do větší šance se dostal až Bednárik po dravém úniku zprava (25.), ale hezké zakončení po přehození pravá-levá vyškrábl gólman. Nejhezčí akce utkání však přišla ve 28. minutě. Bednárik poslal přesným obloučkem do pravého křídla do úniku T. Koláčka a jeho přihrávku z první uklidil na zadní tyči osamocený Moravec - 8:1. Pět minut před koncem zahájili hosté hodně neúspěšnou power play a během necelých dvou minut čtyřikrát inkasovali. Nejprve zvýšil do prázdné Tetiva, po ztrátě Brazilu u vlastní brány, za 12 vteřin vsítil jubilejní desítku zblízka Bednárik po asistenci Vymětalíka, za půl minuty znovu Tetiva (pošesté!), tentokrát přes celé hřiště a celou pasáž uzavřel T. Koláček téměř tenisovým lobem s jemným dotekem břevna (37.). Tvrdošíjně hraná powerplay přinesla Kladnu alespoň dílčí úspěch v podobě druhé branky (38.).

Závěr zápasu přinesl zajímavou situaci. Na další dlouhou penaltu nominovali spoluhráči Všoláka, pod falešnou záminkou, aby se prý po několika neproměněných šancích střelecky chytil. Ve skutečnosti to však udělali proto, aby si z něj mohli po zápase utahovat...a to opravdu není pěkné... Když Brazil spatřil, kdo půjde penaltu zahrávat, ani neposlal do klece gólmana, ale ponechal v bráně pátého hráče v rozlišováku, který si s technickým pokusem celkem v klidu poradil.

V pátek zakončí AFC sezónu utkáním ve Slaném, s domácí Čechií. Jen hodně nepříznivá shoda výsledků posledního kola by znamenala ztrátu současného 7. místa, na němž se Kralupy ocitly poprvé v tomto bodově nepříliš vyvedeném ročníku.

Sestava a branky AFC: Prosický (0+1) - T. Koláček (1+1), Tetiva (6+0)!!, Všolák  - Vymětalík (1+3), L. Koláček (0+1), L. Moravec (3+2), Bednárik (1+0)