16.3.2018 Výprask na rozloučenou Tisk

Čechie Slaný : AFC Kralupy 16:8 (7:4)

V posledním kole soutěže se hrálo pouze o čest, silně nekompletní  Kralupy neměly nárok na exdivizní Čechii. Za letošní rekordní porážkou AFC stojí zejména tragický vstup do utkání. Kralupy poprvé inkasovaly po jednoduchém signálu z RK už v 18. vteřině, v 5. minutě prohrávaly po naprosto chaotické obranné hře 5:0.  Když Čechie zvýšila na 7:0 (11.), zdálo se, že se chystá kolosální ostuda, ale závěr půle hostům vyšel. Vstřelili čtyři branky v řadě, a když po návratu ze šaten snížil Tetiva na dvoubrankový rozdíl, blikla naděje na obrat. Tu však Slaný uhasilo čtyřmi rychlými brankami (23.-26.).

Na slánském kolotoči nebyl čas na zápis poznámek, tak doplním jen pár střípků. Oddechový čas si bral AFC už po čtvrté brance (4.), po pátém gólu Čechie nastřelily Kralupy břevno po TK (dvojí hraní brankáře). První branku AFC připravil A. Moravec, kterému nejprve téměř nafackoval přesný výhoz Prosického, poté ze zoufalé koncovky na dlouhou nohu vybojoval RK a z něj přesně našel  volej L. Koláčka (15.) O minutu později prošel celé hřiště Tetiva a nahrál opět L. Koláčkovi. U dalších dvou branek byl L. Moravec. Na 7:3 snížil po jeho hlavičce také hlavou Bednárik (18.) a poté se trefil sám, bodlem k pravé tyči (20.) i. Za stavu 11:5 bylo o vítězi rozhodnuto, poté se hra po naprosto zbytečném faulu Průchy na brankáře Prosického rozdrobila do spousty osobních soubojů. Šestý gól AFC vstřelil Bednárik (27.) po přihrávce do prázdné od Karase, pro něhož to byl výroční 150. KB. Interní souboj o druhé místo v KB rozhodly až dlouhé penalty v závěru. L. Moravec neproměnil, rozjetý Tetiva ano a udržel si tak nejtěsnějším rozdílem 2. místo za jako vždy suverénním Vymětalíkem. Finiš sezóny měl úchvatný, za pět zápasů skóroval 17 krát.

Velký dík patří skupince kralupských diváků v čele s předsedou, že neodjela ještě v průběhu první půle a vydržela podporovat svůj tým až do konce.

V konečné tabulce udržely Kralupy s 29 body 7. místo. Vzhledem k sestupovému postavení po většinu podzimní části se nakonec asi jedná o celkem uspokojivý výsledek.

Sestava branky AFC: Prosický - Tetiva (3+1), Karas (0+1), A. Moravec (0+1) - L. Koláček (2+0), L. Moravec (1+3), Bednárik (2+0)