21.4.2018 Veteráni skončili na "krásném" třetím místě Tisk

Veteráni AFC skončili třetí ze čtyř účastníků, nejvýše v historii. Konečné umístění Kralup odpovídá předpokladům, i když průběh jednotlivých zápasů se od prognóz poměrně výrazně lišil. Vítězem a postupujícím do republikového finále se stala slánská Čechie. Zisk poháru za třetí flek někteří borci oslavili důkladně, poctivou dvanáctihodinovou šichtou. Čest jejich výkonu!

Sestava AFC: Štípek - Mára, A. Moravec, P.Listík, Běhounek- L. Koláček, Slach, Karas, Částka

AFC : Čechie Slaný 2:4 (2:3)

AFC, posílený oproti turnaji v Kolíně o Máru, byl jinak suverénní Čechii vyrovnaným soupeřem. Na vedení Slaného (2.) rychle odpověděl L. Koláček, když pohotově trefil opuštěnou branku po chybné rozehrávce brankáře Hnízdila.

Po další brance Čechie (6.) mohl AFC opět srovnat, ale Koláček překopl snad ze dvou metrů. na konci první půle unikl Mára a technickou střelou na zadní tyč snížil na 3:2. I ve druhé části mohly ještě jednou Kralupy vyrovnat, ale přečíslení neproměnily v gól. V sestavě Slaného, plné bývalých ligových hráčů, zazářil Kvapil, prakticky neodstavitelný na hrušce (2+2). Na straně AFC předvedl statečný výkon  Štípek, který dochytal zápas i posléze celý turnaj se silně naraženým kolenem, naprosto ve stejné kvalitě jako před zraněním.

Branky AFC: 3. Koláček, 15. Mára (as. Karas)

AFC : DFK Slaný 4:2 (2:1)

První půle, hraná jen na jednu branku, přinesla pouze dvoubrankové vedení pro AFC. Nejprve proměnil brejk Koláček, chvilku poté vypálil nechytatelné bodlo na zadní tyč do útoku přesazený Listík. Ostatní možnosti zůstaly nevyužity, sám Mára dvakrát nastřelil tyčku. Přelom poločasů nevyšel obranné dvojici Mára-Moravec. Prvně jmenovaný se neúspěšně pokusil o jesličky na místě posledního, po dokonaném blafáku hosté snížili. Moravec se poté nepokusil o nic, pouze přišel o míč a DFK ze série tří následných dorážek srovnal. Od té doby byli vojáci herně lepší, až stažení sestavy na šest borců a Karasova přihrávka do prázdné na Koláčka (25.) překlopila výsledek na očekávanou stranu. Poslední trefu obstaral Mára, placírkou do opuštěné klece, po vytažení brankáře Slaného do útoku a špatné rozehrávce.

Branky AFC: 5. Koláček (as. Běhounek), 6. Listík, 25. Koláček (as. Karas), 29. Mára (as. Karas)

AFC : Kolín 1:5 (0:3)

Výrazně futsalovější Kolín dohrával turnaj jen s pěti hráči v poli, ale přesto si s AFC  (už bez Máry) v zápase jen o čest poradil bez větších potíží. Nerozhodný stav vydržel jen do 7. minuty, ve 12. minutě hosté vedli 0:3. Potom se hra trochu vyrovnala, ale Kralupy skórovaly až ve druhé půli. Na průběžných 1:3 snížil neuvěřitelnou ranou Listík. Od levé lajny vypálil z 25 metrů bodlem, tak trochu přes nohu, ale přesto přesně našel místo pod břevnem opuštěné branky. Kolín vzápětí zvýšil a v klidu dovedl utkání do vítězného konce.

Branka AFC: 18. Listík