26.10.2018 Bod na začátek dobrý, ale měly být tři PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 28 Říjen 2018 18:22

Stejně jako loni začal AFC sezónu remízou na MCE, a stejně jako loni celý zápas Kralupy vedly, kromě třech minut v úvodu a třech minut na konci. Hosté nastoupili pouze v šesti lidech do pole, ale s velmi zkušeným týmem. Největší zelenáč týmu Tetiva nastoupil v KP (a divizi) po 127!

První branku vstřelil z první střely na branku levačkou po zemi Vymětalík (3.), druhou přidal po RK Tetiva (5.). U obou branek asistoval L. Moravec, prosadili se tedy nejproduktivnější hráči loňského ročníku. MCE ohrozilo Prosického poprvé až v 7. minutě, ale gólman AFC dvě nebezpečné střely zpacifikoval. Až zbytečná ztráta v rozehrávce přinesla snížení Slaného, prakticky do prázdné brány (10.). Po dvojšanci s únikem Tetivy a dorážkou Moravce do odkryté klece se zásahem obránce ještě nastřelil Vymětalík tyčku (17.).

Druhá půle začala náporem AFC, prostrčení Moravce využil pravou nohou L. Koláček (23. - 3:1). Poté rozhodčí neodpískali povalení bránícího Tetivy a Slaný velmi lacino snížilo (26.) Tetiva po individuální akci opět posunul AFC do dvoubrankového vedení, ale to bylo z jeho strany v zápase bohužel vše. Nešťastná 29. minuta sebrala Kralupům plný bodový zisk. Při penaltovém zákroku ze strany AFC spadl faulovaný hráč na Tetivův kotník, hosté zůstali jen v pěti a domácí proměnili krátkou penaltu. Slanému byly v zápase odpískány jen tři fauly, ale všechny ostré, oceněné ŽK. Dva z nich spáchal Maroušek a tak mazal už ve 29. minutě do sprchy. Přesilovku AFC po počátečních rozpacích sehrál celkem dobře, v největší šanci však střela zcela volného L.Koláčka pouze olízla tyč, další šanci na zvýšení nevyužil po skončení přesilovky Karas, když zblízka minul zívající branku. V závěru logicky došly Kralupům síly a Slaný získalo převahu. Dlouhou penaltu MCE ještě výborně zlikvidoval suverénně chytající Prosický, ale na pohotovou střelu Volfa (36.) byl krátký. V závěru se domácí spokojili s těžce vybojovaným bodem a Kralupy už na odpověď neměly.

Sestava a branky AFC: Prosický – T. Koláček, Tetiva (2+0), Karas - Vymětalík (1+1), L. Moravec (0+3), L. Koláček (1+0)

Aktualizováno Pondělí, 19 Listopad 2018 12:21