11.11.2018 Druhá půle sebrala body PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 12 Listopad 2018 12:08

AFC Kralupy : Brazil Kladno 4:7 (2:1)

První půle se AFC vyvedla. Po rychlé vedoucí brance Vymětalíka (1:12) pohybliví hosté srovnali, ale L. Koláček proměněným sólem (11.) určil poločasový stav. Několik možností na zvýšení náskoku domácí nevyužili, a na to doplatili po pauze. Laciná vyrovnávací branka po střele zdálky (23.) donutila Kralupy více otevřít hru, okének v obraně využil dobře kombinující Brazil ke vstřelení dvou rozhodujících branek mezi 28.-30. minutou. Konečný výsledek je asi spravedlivý , hosté byli o něco málo lepší a navíc jim přálo štěstí.

Brankářskou krizi pomohl řešit ve svém třetím startu za AFC Tomáš Pospíšil (naposledy chytal před dvěma lety), gólman fotbalové Čechie a kromě zaváhání u druhé branky odvedl slušný výkon.

V obraně se poprvé objevil 20-letý Vítězslav Ocásek, fotbalista Olovnice, který trénuje s AFC od začátku letošní sezóny. Uplatnil svoji rychlost a důraz, a až se srovná s odlišným futsalovým způsobem hry, může být posilou.

Po úvodním Vymětalíkově bodýlku nastřelil Moravec po otočce na hrušce brankáře a střelu T. Koláčka vytáhl brankář zpod břevna. Brazil vystřelil na branku poprvé v 7. minutě, po přečíslení a naznačení vyrovnával do zcela odkryté klece. Poté L. Koláček sebral míč na vlastní polovině, vyrazil kupředu a nekompromisně zakončil na zadní tyč - 2:1. Domácí mohli i zvýšit, ale Vymětalíkův pokus vykopl gólman a v největší šanci minul Tetiva po přiťuknutí L. Koláčka prázdnou bránu (18.). Ale nahrávka nebyla úplně ideální. Těsně před pauzou vyrazil Pospíšil dělovku hostů na RK. Ve 23. minutě propadla přes Pospíšilovy rukavice střela zdálky a začínalo se znovu. Tetivovu dorážku vykopl téměř z čáry obránce (25.), střelec trefil namísto míče soupeřovy nohy a pískal se faul.

Ve 28. minutě AFC propadl vepředu a hosté přes nahrávku až k postranní čáře trefili ideálně zadní vingl. Poté si korpulentní Nachtigal narazil balón na střed, u skleplého míče byl první a přízemní ranou zvýšil (2:4). 33. minuta přinesla dvě přečíslení Kralup tři na jednoho, druhé skončilo Vymětalíkovým pozdrženým zakončením na jistotu a střelou do hlavy obránce klečícího na brankové čáře. Smůla! Dvě následné branky hostů (36.,37.) definitivně rozhodly. Druhá padla z dlouhé penalty. V samém závěru snížila dvojice Vymětalík - L. Koláček na 4:6, ale namísto další jasné branky pár vteřin před sirénou odskočili hosté v čase 39:58 na zbytečně velký rozdíl.

Samostatnou kapitolou je mírně řečeno "zvláštní" chování mladého kladenského týmu. Pokud se takto Brazil prezentuje i v jiných zápasech, titul "Nejsympatičtější tým KP" na něj rozhodně nečeká.

Sestava a branky AFC: Pospíšil - Tetiva, Ocásek, Mára, Karas - Vymětalík (3+1), L. Koláček (1+2), L. Moravec, T. Koláček

Aktualizováno Pondělí, 19 Listopad 2018 12:20