Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

16.11.2018 Prohraná půle a trpělivost přinesly první letošní výhru. Tisk

 

Sokol Dobřichovice : AFC Kralupy 5:7 (2:1)

O komentář k utkání se tentokrát zasloužil (kromě většiny branek) Lukáš Moravec. Redakčně neupravováno :)

"Kralupy v předešlých třech utkáních letošní sezóny vždy v poločase vedly, ale celkově to rezultovalo v jediný získaný bod po konečném hvizdu rozhodčího. Tudíž taktika pro páteční utkání se nabízela, zkusit první poločas prohrát a počkat co se stane ve druhém. Porážka v první půli se nerodila snadno, neboť AFC svého soupeře výrazně přehrával, ale nakonec vše klaplo a Kralupy si připsaly první letošní výhru.

V brance AFC se ve čtvrtém kole představil již čtvrtý brankář, což je hodně unikátní zápis, nejspíše i rekordní na podobné úrovni soutěží. Tentokráte to byl Patrik Ševčík, 24- letý fotbalový brankář Olovnice, pro něhož to byl premiérový futsalový start.

Podal nečekaně suverénní výkon, okořeněný asistencí na jedné z branek hostů. Kromě něj debutoval ve svých 32 letech všeuměl (uměl hlavně nohejbal a hokej) Jan Kaňka, jehož úplně první kontakt na hřišti skončil faulem na soupeře, ale následně se již přizpůsobil tempu a podal velmi spolehlivý klidný výkon. Ve svém druhém utkání v kariéře se představil i Vítězslav Ocásek, do kterého vložil trenér Vymětalík důvěru a svěřil mu osobní bránění domácí hvězdy Obermajera, což přineslo ovoce, domácí kanonýr skóroval pouze třikrát. Zbývajících 5 hráčů sestavy posbíralo dohromady již 976 startů, takže kromě dravého mládí byla přítomna i zkušenost.

 

Kralupy zahájily zápas náporem, měly míč častěji na futsalkách a celkem snadno se dostávaly do zakončení, jenže proti byl domácí nepřekonatelný brankář Geisler, který brzy začal přivádět střelce k zoufalství, vytahoval balóny ze spodních i horních růžků. Kromě toho mu i čtyřikrát během první půle pomohla branková konstrukce, dvakrát jí napálil po krásných individuálních akcích kapitán Vymětalík, jednou břevno Libor Koláček a na stejném místě skončilo i zakončení Moravce zblízka po krásné křížné přihrávce Karase. A tak trestali hosté z ojedinělých příležitostí, dvakrát se prosadil již zmiňovaný Obermajer (7. a 10.minuta), poprvé po kralupském nedůrazu ve středu hřiště, podruhé nachytal Ševčíka umístěnou střelou po zemi ze střední vzdálenosti. Když už první půlku prohrát, tak pouze o gól, blesklo hlavou Vymětalíkovi, svým klasickým způsobem pravá levá se zbavil na středu hřiště obránce a zavěsil v 11. minutě pod klacek.

Do druhé půli zas nastoupil AFC plný ofenzivních nápadů i akcí, ale z brejku na 3:1 upravily ve 23. minutě Dobřichovice a v tu chvíli to nevypadalo s AFC moc růžově, ale netrvalo to ani minutu a bylo srovnáno. Do té doby v koncovce se trápící Moravec si narazil balón s Liborem Koláčkem a snížil střelou podél domácího gólmana, následně chvíli po rozehrání se dostal k míči po vyhraném souboji T.Koláčka, rozkýval dva obránce uprostřed hřiště a bodlem srovnal pod padajícím brankářem. Následně Moravec během 3 minut dokončil čistý hattrick a dokonal obrat na 4:3, když v situaci dva na jednoho zvolil střelu, své bodlo otřel o pravou tyč domácí svatyně. Poté se hrálo dlouze bez branek za neustálé převahy hostů, kteří zase trefovali tyče anebo ochránce domácí svatyně, do tyče zamířil Vymětalík i novic Kaňka. Nutno podotknout, že i domácí byli nebezpeční z brejků, ale vše spolehlivě vyřešil Ševčík nebo dobře postavení obránci AFC, dvakrát pomohlo hostům břevno při dvojšanci Obermajera. Stínem utkání byla situace ze 33. minuty, kdy domácí bek poslal unikajícího Moravce hlavou přímo do hrazení, naštěstí vše skončilo pouze dočasným otřesem a boulí. Nezbývá než dotyčnému obránci v příštích soubojích doporučit více respektu a úcty k protivníkovi. Ve 36. minutě se ze své parkety po rohovém kopu konečně prosadil Libor Koláček, hrající v poslední době ve velké formě. O dvě minuty později, ve 38.minutě, uklidnil hostující řady Vymětalík, který vyzrál na celou obranu Sokola po bochánku z ruky Ševčíka. 3:6. Ale nebyl by to AFC, aby zápas ještě nezdramatizoval, ve 39. minutě se Dobřichovice dvakrát prosadily při závarech před brankou. Do konce zbývalo ještě 100 vteřin, dílo budované po celý zápas bylo na spadnutí a trenér Vymětalík si vyžádal oddechový čas, poslal na hřiště to nejzkušenější, domácí se již do velké šance na vyrovnání nedostali, a tak mohl společně se závěrečnou sirénou uzavřít zápas Moravec ťuknutím do prázdné domácí klece po vybídnutí od Vymětalíka.

AFC tak má na svém kontě po třech venkovních a jednom domácím zápase 4 body. O průlom do klidných vod středu tabulky se pokusí Kralupy s nově objevenou taktikou v neděli 25.11., kdy na své palubovce přivítají rivala z Příbrami, Vivu."

Sestava a branky AFC: Ševčík (0+1) - T. Koláček (0+2), Ocásek, Karas, Kaňka - Vymětalík (2+2), L. Koláček (1+1), L. Moravec (4+1)

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa