Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

30.11.2018 Nakonec nechybělo mnoho Tisk

Atlantic Rakovník : AFC Kralupy 4:3 (3:0)

AFC včera chybělo z nejrůznějších důvodů šest hráčů základu, bylo oříškem vůbec se sejít a tak se zápas jel odehrát. A potom se uvidí. Bezstarostná taktika málem přinesla úspěch.

První šanci měl AFC, ale střelu L. Koláčka po sólovém úniku na bližší tyč vyrazil gólman. Pět minut byli hosté aktivnější, ale sehraný Rakovník se pomalu přestal bát a ve druhé pětiminutovce převzal iniciativu. Kolotoč přihrávek zakončili domácí nechytatelnou ranou pod víko (9.), během chvilky dvakrát prošli středem s narážečkou na pivota a ve 12. minutě vedli 3:0. Další šance Atlantiku končily v boční síti, něco chytil Pelc, důležitý zákrok si připsal také Ocásek, když vyhlavičkoval střelu z vinglu opuštěné branky. AFC si v první části moc nerozuměl, není divu, někteří hráči se potkali na place poprvé v životě. Zakončení po úniku  kanonýra Romana Mošničky, který se objevil v sestavě Kralup po deseti letech, těsně vyškrábl brankář a byla tu přestávka.

Ve druhé půli si hra Kralup postupně sedla, hosté  pochopili, že je potřeba přihrát Mošničkovi do nohy, a začaly se dít věci. Nejprve využil dlouhého odkopu Ocáska Harmáček (26.), hrající letos poprvé a podstřelil padajícího gólmana, poté Mošnička zcela sám po dlouhém sólu neprostřelil brankáře a z hned z protiútoku Kralupy inkasovaly počtvrté (29.). Snaha o konstruktivní rozehrávku po skvělém obranném zákroku T. Koláčka skončila neslavně. Následoval další únik Mošničky a opět zákrok brankáře. Ve 35. minutě přestřelil Mošnička z dlouhé penalty, ale již za 17 vteřin zpracoval přesný výhoz Pelce a snížil zblízka na 4:2. V té chvíli již Kralupy dominovaly, s vysoko vytaženou výborně hrající obranou si vytvářely jednu šanci za druhou, T. Koláček zblízka minul, střela Ocáska po zákroku brankáře olízla tyč, prosadil se až Mošnička 132 sekund před koncem pohotovou tečí nástřelu do brankoviště. Poslední šanci zápasu měl symbolicky opět Mošnička, již po dvaceti vteřinách, ale jeho technické zakončení brankáře nepřelstilo.  Škoda, pokud by neměl obráceně obuté kecky (jak sám prohlásil), mohl zcela v pohodě nasázet svoji tradiční "stochovskou pětku" a Kralupy mohly místo těsné porážky slavit vítězství. Poté se již Atlantic ubránil...možná chyběly dlouhé desítky vteřin, které utkání v první půli sebrala špatná práce časomíry.

Je nutné ocenit, že zápas proběhl v poklidné atmosféře, to nebývalo s Atlantikem úplně pravidlem.

Sestava a branky AFC: Pelc (0+1) - T. Koláček, Ocácek (0+1), Kaňka - L. Koláček, Harmáček (1+0), Mošnička (2+0), Pospíšil (0+1)

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa