Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

9.12.2018 Potřetí doma, potřetí bez bodu Tisk

AFC Kralupy : Mazáci Přelouč 4:7 (1:6)

Oslabené Kralupy, bez největších hvězd Vymětalíka a Tetivy, s útokem složeným ze samých marodů (po nemoci či zranění) nestačily na nováčka soutěže, který sice předvedl pár pohledných kombinací, ale byl rozhodně hratelný. Špatný vstup do zápasu (3. minuta 0:2) a zejména nepovedená druhá desetiminutovka zapříčinily další domácí prohru AFC, mezi 13. a 20. minutou vsítili hosté čtyřikrát. Většině gólů předcházela chyba domácích borců. V průběhu druhé půle sice Kralupy postupně snížily, ale žádné závěrečné drama nehrozilo. Všechny branky domácích vstřelili obránci.

Oba týmy pojí způsob vzniku. Podnětem pro založení oddílu byla společná gymnaziální studia, tím však podobnost končí. AFC byl založen 1.1.1988, Mazáci Přelouč o 25 let později a třebaže již došlo v týmu Kralup k přirozené generační výměně, přesto se jednalo o souboj generací.

 

První branka v síti AFC byla hezká i smolná zároveň, z nulového úhlu trefil hostující hráč zadní vingl (2.). Po druhé brance po přečíslení Přelouče (3.) se obsadil do hlavní role Prosický. Nejprve skvěle chytil tutovku hostů na hranici brankoviště a poté přesným výhozem vybídl tečujícího útočníka AFC ke snížení, míč však skončil na tyči. Kralupy poté nevyužily  několik dobrých situací, včetně brejku dva na jednoho s uspěchanou střelou Bednárika a samy inkasovaly po ztrátě míče před vlastní brankou a zakončení střelce Janeckého (13.). Za minutu snížil po spolupráci bratří Koláčků Tomáš, Moravcovu dorážku do prázdné brány zastavil obránce a za další minutu hosté zvýšili po úniku zprava a křížné přihrávce. Další gól vstřelil Janecký po špatně obsazeném RK a ještě před půlí dokončil během 7 minut hattrick. Závěr půle AFC hrubě nevyšel, i přes tři skvělé zákroky Prosického.

O půli demotivovaný Prosický (po ráně do hlavy není divu :) odstoupil ze hry, jeho náhradník Ševčík inkasoval jedinkrát, hned z první střely (22.), ale jen těžko chytatelné.  Poté již svoji bránu uhájil, místy i s trochou štěstí a pomocí tyče, čímž přispěl k postupné redukci rozdílu. První se z kralupských prosadil Mára (24.) po krásné uličce Všoláka, poté svojí první branku v dresu AFC vstřelil po mazáckém zakončení nájezdu Kaňka a účet podtrhl T. Koláček tečovanou ranou z TK (38.).

V sobotu večer hraje AFC na Kladně s Brandýskem (19.15) a tentokrát může jen překvapit.

Sestava a branky AFC: Prosický (od. 21 Ševčík) - Mára (1+0), Všolák (0+1), T. Koláček (2+0), Kaňka (1+0) - L. Moravec, Bednárik (0+1), L. Koláček (0+1), Pospíšil, od 24. Ocásek

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa