20.1.2019 Celkem poklidná prohra Tisk

AFC Kralupy : PK Třebusice 2:7 (2:3)

Na PK to AFC neumí, důrazná obrana třebusických chasníků kralupským útočníkům nesvědčí, takže když na zápas nedorazil hrdina minulého kola Prosický a nemocný Vymětalík nastoupil jen s velkým sebezapřením, nedaly se čekat žádné zázraky. Začátek nebyl špatný, Kralupům se dařilo uhlídat kanonýra Hinka a  prvních devět minut byli domácí nebezpečnější, ale T. Koláček a Moravec z náznaků šancí nevyzráli na kvalitního brankáře Sedláka, jinak bojujícího v dresu fotbalového Slaného o postup do divize. Bohužel hned z první šance šli hosté do vedení (9.) a to je posadilo na koně. AFC však několikrát podržel brankář, čímž umožnil Vymětalíkovo srovnání stavu, po individuální akci ranou levačkou přímo do vinglu (16.).

Nerozhodný stav však vydržel jen 80 vteřin.

Poté narýsoval hostující tvůrce hry Šerák hezkou kolmici do pravého křídla a hosté znovu vedli (17.). Po zvýšení z Šerákovy hlavy (19.) udělal jedinou chybu v zápase Sedlák, kterému zablokoval odkop Vymětalík a L. Koláček do prázdné klece ještě před pauzou snížil.

Po přestávce se dostal do úniku Všolák, ale zcela sám široko daleko měl zbytečně moc času na přemýšlení a dlouho vyčkávajícího brankáře hostů nijak nepřekvapil. Ve 22. minutě inkasovali domácí střelou z dálky, smolně tečovanou na hranici brankoviště a po pěkném Harmáčkově pokusu pod víko a zásahu brankáře zvýšily Třebusice již na 2:5 (23.). V tu chvíli bylo víceméně rozhodnuto a zápas se bez velkých emocí dohrál. Rozdíl ve skóre je možná příliš velký, aktivní Všolák neproměnil další tutovku snad ze tří metrů a naopak hosté se trefili ještě dvakrát. Snad jen branka minutu před koncem šla na konto kralupského gólmana, za ostatní branky nemohl a předvedl několik pěkných zákroků. Za obětavou účast na utkání jistě zaslouží dík.

V neděli hraje AFC na Kladně s Brazilem (20.15), přímý souboj o 7. příčku. Kladenští dosud mají o dva body více.

Sestava a branky AFC: Pospíšil - T. Koláček, Všolák, Karas, od 9. Mára - Vymětalík (1+1), L. Koláček (1+0), L. Moravec, Harmáček