27.1.2019 Zasloužená plichta Tisk

Brazil Kladno : AFC Kralupy 2:2 (0:1)

Ve 38. minutě, kdy se už schylovalo k opakování loňské těsné kralupské prohry 1:2, srovnal po sólové akci umístěnou ranou levačkou za hranicí brankoviště Vymětalík, třicet minut odvádějící v suchém triku profesorský výkon na místě obránce. Po víkendu stráveném na horách nebylo divu. Na poslední chvíli tak nepřerušil svou téměř tříletou bodovou sérii.

Poslepovaný AFC, hrající bez většiny obránců, ale už jištěný Prosickým, v první půli domácí zaskočil. Ti za celou půli vyprodukovali jedinou ránu mezi tyče , spíš propagační. Naopak Kaňka po ulici L. Koláčka nastřelil nohu brankáře (3.) a Vymětalík metr před brankou nepřehodil ležícího brankáře (8.). V téže minutě se po výhozu Prosického otočil Moravec kolem obránce, z úniku nastřelil gólmana a odražený míč uklidil do sítě dobíhající Všolák.

Následně poprvé v poli hrající náhradní brankář Patrik Ševčík bolestivě zastavil TK Brazilu obličejem, domácí z nadějných pozic třikrát minuli branku a poté  Ševčík po přihrávce Koláčka ve velké šanci nastřelil nohu blokujícího obránce (18.).

Po návratu z pauzy se opět Ševčík prodral do samostatného úniku, ale brankáře nepřekonal ani ze dvou pokusů, a vzápětí chytil Prosický gólovou ránu Brazilu. Domácí vytáhli powerplay (23.), která skončila velmi rychle brankou z bodla neatakovaného gólmana domácích. "O půli jsem začal přemýšlet o nule", přiznal opět výborně chytající Prosický, "ale nedopadlo to". Šanci kladenských na obrat uhasil Prosický ve spolupráci s Vymětalíkem, když nedovolili dobíhajícímu hráči snadnou dorážku. "Ve 28. minutě vyběhl Vymětalík na hrot, ve skluzu nastřelil obličej kladenského brankáře a Kaňkova pěkně utažená dorážka pouze rozezvonila bližší tyč. Ve 32. minutě trefil Vymětalík stojnou nohu brankáře, ale to už Brazil vedl po rozehraném autu a povedené ráně na zadní tyč. Po již zmíněném srovnání Kralup mohli domácí ještě dvakrát rozhodnout. Bombu z pravé strany vyrazil Prosický, 22 vteřin před sirénou zkusil Brazil krátkou powerplay a ještě stihl (0:08) nastřelit Neumanem hodně zblízka vnější tyčku. Z protiútoku sjelo Všolákovi zakončení z nártu (0:02) a byl konec. Se spravedlivou dělbou bodů.

V neděli hostí AFC poslední Dobřichovice (18.00), které v poslední době několikrát nedotáhly dobře rozehraný zápas do úspěšného konce. Výhra by se hodila.

Sestava a branky AFC: Prosický - Všolák (1+0), Karas, Vymětalík (1+0), Kaňka - L. Moravec (0+2), Bednárik, L. Koláček, Ševčík