19.2.2011 - Prohra po dobrém výkonu Tisk
Hrasl Slaný : AFC Kralupy 6:4 (3:0)

V 18. kole KP ve futsale nastoupil AFC Kralupy na palubovce Hraslu Slaný s nepočetnou, ale za daných možností optimální sestavou, a s odhodláním neprodat kůži lacino.

Hrasl potřebuje každý bod v boji o postup do divize a tak kralupští od začátku přenechali iniciativu domácím. Rychlé kombinace slánského pohyblivého celku se hostům dařilo zachytávat a naopak AFC měl první velkou šanci zápasu.

Trojan po rohovém kopu v 9. minutě prostřelil ze dvou metrů brankáře, ale tečovaná rána se zastavila na levé tyči. Po dalším rohu kralupských v 11. minutě a zpětné přihrávce na vlastní polovinu získal míč útočník domácích a z těžkého úhlu lacino poslal domácí do vedení. V následujících čtyřech minutách si Hrasl jedinkrát v utkání vytvořil znatelnou převahu a nalomené hosty dvakrát potrestal za pasivitu při bránění. Poločasový výsledek 3:0 nezměnila přesná hlavička Trojana ani volej T. Koláčka. S oběma pokusy si pohotově poradil gólman Hraslu.

Do druhé půle nastoupil AFC se snahou o těsnou, důraznou, ale čistou obrannou hru. Už po třiceti vteřinách získal Mára míč na půlící čáře, posunul si jej vpřed a jeho ostrý projektil překvapil slánského brankáře. O dvě minuty později hezky prohodil Pavlíček míč na Trojana a ten prokázal, že se již plně adaptoval na futsalový míč. Po krátké kličce prostrčil míč pod tělem brankáře a snížil na 2:3. Po snížení měli znatelně navrch hosté, ve 28. minutě překonal umístěnou střelou bezmocného brankáře L. Koláček, ale tyč domácí svatyně byla proti vyrovnání. Ve 29. minutě slánští dobře sehráli svoji největší zbraň, rychlý protiůtok a opět vedli rozdílem dvou branek.

Ve 33. minutě se prosadil po úniku z křídla T. Koláček a snížil na 4:3, ale domácí zápletku nepřipustili. Ze dvou rychlých kontrů ve 34. a 36. minutě přečíslili obranu AFC, z bezprostřední blízkosti překonali bezmocného Heimratha a odskočili na 6:3. Právě ve využití situací 3 na 2 byl největší rozdíl mezi oběma týmy. Další branka Trojana ve 39. minutě již jen korigovala konečný výsledek.

V závěru utkání hosté díky kontroverzním výrokům chybujících rozhodčích, z nich plynoucí frustraci a žlutým kartám přišli o pozici nejslušnějšího týmu v KP, kvalitní domácí tým tak výraznou pomoc arbitrů rozhodně nepotřeboval.

Hostující kouč Vymětalík po zápase uvedl: „Druhý poločas byl z naší strany nejlepší v letošním roce, i přes porážku jsem spokojen. Jenom doufám, že výkon zopakujeme i v utkáních s papírově slabšími soupeři.“

V tabulce KP klesl AFC na 5. místo s dvoubodovou ztrátou na třetí Bělou. V neděli večer hostí kralupští Tenisáky Benešov a pro udržení medailových ambicí musí nutně zvítězit.

Sestava a branky AFC: Heimrath- Mára (1), T. Koláček (1), Urban, A. Moravec – J. Pavlíček, L. Koláček, Trojan (2)