Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 11 Únor 2019 10:36

Viva Příbram – AFC Kralupy 9:3 (3:1)

Komentář k zápasu zpracoval útočník Lukáš Moravec.

Kralupy měly již poněkolikáté v probíhající sezóně problém složit sestavu pro řadu omluvenek, na víkend se AFC rozdělil na dvě stejně početné sekce – lyžařský klub reprezentoval na horách a futsalová větev na palubovce Příbrami, šestici hráčů do pole doplnil Jiří Cimler, letos již 5. brankář v dresu AFC, který se v zápise o utkání nečekaně objevil po dlouhých devíti letech (na podzim 2009 odchytal pouhé dva zápasy). Ukázal, že mu dlouholetá pauza prospěla a intenzivní trénink zcela jiných sportů dopomohl výkonnosti i ve futsalové brance.

Kralupy u oslabeného lídra začaly nebojácně a do poloviny první půle byly lepším týmem. Hosté se prosadili se na rozdíl od svého soupeře do nebezpečných zakončení, Vymětalík nastřelil tyč, Kaňku vychytal ve velké šanci zblízka domácí brankář, ale byla to Viva, která se z ojedinělé akce ujala vedení.

Kralupy dál dobře kombinovaly a dostávaly se do šancí, při jedné z nich předložil Kaňka balón Moravcovi a ten otřel svůj obstřel placírkou o tyč a bylo srovnáno. Ve zbytku poločasu se obraz hry nezměnil, AFC byl nebezpečnější, ale domácí byli efektivnější. Tyč nastřelil Moravec, vzápětí po rohu bombou břevno Koláček a do poločasu ještě jednou orazítkoval tyč Vymětalík, zatímco domácí se trefili z rychlého brejku po rohu hostí a také pivotem po dlouhé přihrávce z obrany. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 a 0:4 na brankové konstrukce.

Druhá půle začala pro AFC ideálně, utaženým nártem se z dálky k tyči trefil Bednárik již v první minutě a vypadalo to, že by AFC mohl převzít otěže, avšak opak byl pravdou, Viva se trefila během pár minut pětkrát v řadě, přičemž s každou další vstřelenou brankou rostlo domácím hráčům sebevědomí. V tu chvíli příbramští předváděli hezké kombinace až do prázdné branky, nutno podotknout, že téměř každé brance předcházela nepřesná rozehrávka či zbytečná ztráta míče hráčů AFC. Cimler v bráně se v této pasáží zápasu nenudil, zabránil ještě většímu přídělu a především potupné desítce v závěru. AFC zápas nezabalil, nadále se snažil o zkorigování skóre, i šance si vytvářel, v jedné z nich Kaňka orazítkoval tyč, Vymětalíkovi se zadařilo stejně. Posedmé v zápase, bylo evidentní, že tentokrát pověstné štěstíčko scházelo. Vymětalík se celý zápas dral do zakončení, nahrával, střílel, dorážel, ale ne a ne najít recept na brankáře Vivy, což se nakonec podařilo až v posledních vteřinách, kdy se spíše propagační rána došourala do sítě mezi nohama již pravděpodobně nekoncentrovaného domácího brankáře. Anebo právě to byl ten správný recept, bohužel již nebyl čas na repete. Více než tříletá bodové série kralupské hvězdy trvá i po Příbrami.

Vzhledem k potížím se sestavou se tentokrát jedná o porážku důstojnou. O body bude hrát AFC v neděli, doma s Rakovníkem (18.00).

Sestava a branky AFC: Cimler – Vymětalík (1+0), Kaňka (0+1), Mára (0+1) – L.Moravec (1+1), L.Koláček, Bednárik (1+0)

Aktualizováno Pondělí, 18 Únor 2019 09:23