17.2.2019 Pracně vybojovaný bodík, třeba se bude hodit PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 18 Únor 2019 07:33

AFC Kralupy : Atlantic Rakovník 4:4 (2:3)

Opatrný úvod ukončily dva slepené góly Rakovníka v 7. minutě, z nepříliš nebezpečně vyhlížejících akcí. Vyrovnání zařídil pohotový L. Koláček, krátce po svém opožděném vstupu do utkání. Několik výborných možností Kralup uhasil brankář hostů Kabele a vstřelil i poslední branku první části (z dlouhé penalty - 19.).

I ve druhé půli jen v pěti hrající hosté dlouho odolávali domácímu náporu, na přelomu 33. minuty však otočil Vymětalík dvěma brankami během 15 vteřin stav. V té chvíli se zdálo, že hosté rezignují, přesto se jim podařilo Sklenkou ze střední vzdálenosti srovnat (37.).

Dvě tutovky Rakovníka vychytal Prosický, další dobře umístěnou dlouhou penaltu také a když dvě jedovaté rány Vymětalíka v poslední minutě vyrazil gólman hostů, zrodila se pro domácí nijak atraktivní, ale asi zasloužená remíza.

Do úvodní branky měli jednu šanci hosté, kterou vykryl pádem pod nohy Prosický, i domácí, ale Tetiva zleva trefil pouze boční síť. Poté si hostující útočník našel vlastní odraženou střelu a prokopal se středem až k zakončení. V téže minutě Rakovník zvýšil po přihrávce na druhou tyč. Odpovědět mohl Mára, který těsně nedosáhl ve skluzu na míč před prázdnou brankou, Moravec z voleje minul branku a po přihrávce Bednárika neskóroval ani zblízka od tyče, kvůli rychlému přemístění brankáře. Snížil až L. Koláček po zpracování výhozu  Prosického a překvapivé střele z otočky (12.). K teoretické zkoušce z trenérství (důvodu pozdního příchodu) tak úspěšně složil i praktickou část. Další výhoz brankáře poslal Moravec pěknou hlavičkou do břevna, vyrovnání zařídil opět L. Koláček, po jediném dosud nezapomenutém signálu AFC (15.). Za třicet vteřin mohl hosty dorazit Vymětalík, ale v situaci dva na brankáře špatně přihrál T. Koláčkovi, téměř zvedajícímu ruce na brankové čáře. Do šatny tak odcházeli po šestém faulu a proměněné penaltě spokojenější rakovničtí.

Smolař zápasu L. Moravec neproměnil ani samostatný nájezd (23.), jen trefil nohy brankáře. Za pouhých sedm minut nasbíraly Kralupy 5 faulů, další pentle visela ve vzduchu, naopak šance pro domácí se téměř vytratily. Až ve 32. minutě vypálil Tetiva pod víko (gólman vyrazil na RK), v následné minutě L. Koláček v přečíslení tři na dva zakončil sám a těsně minul a potom přišel bleskový obrat. Vymětalíkův nástřel si nejprve srazil do sítě vracející se Sklenka a poté našel Vymětalík skulinu u zadní tyče (34. - 4:3). Rozhodnout mohla branka Bednárika (35.), kterou rozhodčí necitlivě neuznal pro srážku hráčů, (ne faul!) předcházející regulérnímu gólu asi o tři vteřiny. Hosté okamžitě začali vysouvat brankáře do pole, a po nevyužité pětce Kabeleho, pro kterou si Prosický došel najisto, srovnali poměrně lacinou brankou zdálky.

Rakovníku překvapivě vydržely síly až do konce, za bojovnost si bod zaslouží. Naopak Kralupy doplatily na velké množství nevyužitých možností, hlavně v první části. V sobotu čeká AFC výlet za hranice kraje, do Přelouče. Doma nováčkovi soutěže podlehl v prvním utkání 4:7.

Sestava a branky AFC: Prosický (0+1) - T. Koláček (0+1), Mára, Tetiva, Karas, Ocásek - Vymětalík (2+1), Moravec, Bednárik, od 9. L. Koláček (2+0)

Aktualizováno Středa, 27 Únor 2019 06:49