Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

23.2.2019 Po slibné první půli zazpíval kanár Tisk

Mazáci Přelouč : AFC Kralupy 6:0 (1:0)

Problém AFC se jmenuje střelecká potence, což dokazuje pouhých 63 vstřelených branek v dosavadním průběhu soutěže. A když ještě k tomu nedorazil Vymětalík, který se hodinu před výkopem nacházel v Plzni, a tudíž nestíhal ani náhodou, bylo vstřelení gólu nadlidským úkolem. V první půli byly Kralupy po nejdelší cestě k mistrovskému utkání v historii (127 km) lepší, třikrát nastřelily tyč a nevyužily nejméně tři další tutovky.

Úvodní šanci Přelouče zastavil brankář Prosický, chytající v civilním oblečení. Téměř veškerá výstroj zůstala doma, naštěstí si brankářská jednička AFC vzala sebou alespoň kecky. Vzápětí (2.) se prodral do úniku Moravec, jehož obstřel šajtlí skončil na levé tyči a poté Ocásek z očí v oči brankáře netrefil bránu ze vzdálenosti čtyř metrů. Ani únik muže s aktuálně nejlepší střeleckou fazónou L. Koláčka (10.) neskončil brankou, domácí brankář Záruba situaci ustál a střelu vykopl. Stejně si poradil i se zakončením Tetivy (13.) po krásné kombinaci z první s Karasem a T. Koláčkem. A tak udeřilo na druhé straně.

Přelouč poslal do vedení jinak dobře střežený střelec Janecký zcela nepovedeným  kopem po RK (15.), který po mohutném nápřahu sotva dolezl do sítě kolem Prosického stojné nohy. Poté AFC nevyužil přečíslení 3 na 1 a domácí z protiútoku nepochopitelně minuli zakončení ze zadní tyče. Poločas uzavřely v poslední minutě tyč Ocáska z těžkého úhlu a vnitřní tyč Moravce z ideální pozice. Tady chyběl pouhý centimetr či dva.

 

Ve 25. minutě Přelouč vsítila podruhé, naopak dlouhé sólo agilního Tetivy vychytal velmi dobrý gólman Mazáků. Definitivní zlom přišel po půlhodině. Harmáček nastřelil z úhlu vnější tyč, z protiútoku fauloval Ocásek na hranici brankoviště a Mazákům nakloněný rozhodčí ke krátké penaltě, suverénně proměněné domácím brankářem Zárubou (28. - 3:0) překvapivě přibalil i červenou kartu. Když přidal Janecký čtvrtou branku (30.), bylo po zápase. Ve zbylém čase proběhla exhibice extrémně početné sestavy Mazáků, kteří skórovali v závěru ještě dvakrát. Hodně přísný výsledek podtrhla dlouhá penalta Martina Tetivy, vyražená výborným domácím gólmanem. Neúspěšný exekutor okomentoval tenisový výsledek trefným také tenisovým přirovnáním: "Kanár ano, ale po setu, kde se všechny gemy hrály přes shodu".

V neděli se Kralupy pokusí proti Brandýsku uhrát bodík k definitivnímu odmítnutí poslední příčky a také odčinit drtivou porážku z prvního letošního střetu.

Sestava AFC: Prosický - Tetiva, Karas, Ocásek - L. Koláček, T. Koláček, L.Moravec, Harmáček

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa