3.3.2019 Na Brandýsek nebylo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 04 Březen 2019 10:56

AFC Kralupy : FC Brandýsek 5:11 (2:4)

Od rána přemýšlím, co k zápasu napsat....pokud bude AFC po výsledkově nejhorší sezóně účinkovat v KP i v příštím roce, je spousta prostoru ke změně k lepšímu. Za včerejší výkon patří dík všem, kteří dorazili, ale s kvalitním Brandýskem by měly Kralupy potíže i plné sestavě.

V úvodní osmiminutovce byl AFC lepší, hodně okleštěná sestava Kralup dělala, co mohla. Hned v první minutě neproměnil sólo L. Koláček a poté otevřel skóre Vymětalík (4.), ranou bodlem na zadní tyč, která překvapila náhradníka v bráně hostů. Mezitím chytil Prosický střelu ze vzdálenosti asi půl metru, s velkou dávkou štěstí. To mu již chybělo dvacet vteřin po úvodním gólu, střela zblízka mu přes dobrý zákrok propadla do brány. Rána z otočky L. Koláčka skončila na levé tyči a vzápětí vrátil Kralupům vedení Kaňka, utěšenou ranou do zadního vinglu (6.).

Hosté znovu srovnali po sólu a nahrávce do prázdné (9.) a po nepokrytém průniku zcela po brankové čáře šli vzápětí do vedení (10.). V té době již Brandýsek převzal řízení zápasu. Poločas uzavřela branka kapitána hostů Tesaře po rozehraném RK a dvojí zvonění  Prosického tyčí.

Hned po přestávce hosté zvýšili z jednoduchých akcí na 2:6 a bylo víceméně hotovo. Chvilkovou nadějí po hezké brance Vymětalíka ukončily tři branky Brandýska okolo 30. minuty (31.- 3:9), vesměs po chybách v obraně. Zajímavostí je, že nejlepším střelcem hostů byl jediný plejer s méně sportovní figurou. V samém závěru došlo na nepopulární desítku v domácí síti, za Kralupy korigovali L. Koláček po přihrávce Harmáčka a Vymětalík ze zkrácené dlouhé penalty.

Neodpustím si poznámku k chování hostujících hráčů. Viděli jsme v pátek výhru Chrudimi v Mělníce, a borci legendárního Era Packu se nepředváděli ani zdaleka tak namachrovaně. jako hoši z kdysi druholigového Brandýsku.

V pátek večer ukončí Kralupy sezónu ve Slaném, utkáním s Čechií. Od výsledku se odvine konečné umístění, někde mezi 7-10. příčkou.

Sestava a branky AFC: Prosický - Vymětalík (3+0), T. Koláček (0+1), Kaňka (1+1) - L. Koláček (1+0), Harmáček (0+2), Ševčík

Aktualizováno Středa, 30 Říjen 2019 07:57