Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

17.11.2019 Tři body za dvě minuty PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 19 Listopad 2019 08:10

AFC Kralupy : Brazil Kladno 3:2 (3:1)

Hosté nastoupili po sobotních fotbalových rozlučkách (většina týmu nastupuje za B-třídní Vinařice) mírně unaveni, aktivní dopředu, ale s velkými mezerami v obranné činnosti. AFC, hrající téměř v ideálním složení, toho však nebyl po většinu zápasu schopen využít, v čemž kromě Bednárika netradičně vynikl Vymětalík, vymýšlející postupem doby až neuvěřitelně komplikovaná zakončení. Budiž mu omluvou, že k utkání dorazil s počínající migrénou a rukama až na zem po celovíkendové práci se sbíječkou.

Úvod vypadal na velkou přestřelku, už ve druhé minutě oba týmy zazvonily na tyč. V polovině první části nestihl Kaňka zcela zblokovat střelu Brazilu a mírná teč poslala gólmana Prosického na druhou stranu - 0:1. Poté Bednárik zcela sám z ideální pozice přestřelil, ale množící se kladenské chyby brzy vrátily AFC do zápasu. Nejprve vypíchl Moravec míč obránci a z levého křídla krásně trefil přízemní bodýlko k zadní tyči (15.), za půl minuty vyhrál souboj Vymětalík a našel volné místečko u levé tyče. O minutku později vyťukali Vymětalík s L. Koláčkem dezorientovaného soupeře až na brankovou čáru. Sto produktivních vteřin a to bylo bohužel vše. Po třetí brance byli hosté zralí na ručník, ale domácí nevyužili ani ty největší možnosti, včetně nájezdů dvou hráčů na brankáře a tak namísto definitivního rozhodnutí ponechali Brazilcům naději do druhé půle. Na druhé straně zachránil Kralupy ve zbytečně divoké pasáži osamocený Kaňka skvělým vypíchnutím míče proti třem útočícím hráčům.

Po návratu ze šaten pokračoval souboj domácí bezzubé ofenzívy s brankářem hostů Doležalem. Po propadnutí střely hostů ze střední vzdálenosti přes chumel hráčů až do sítě (25. - 3:2) a vlivem poklesu hladiny alkoholu v žilách kladenských borců se poměr sil změnil. Do konce zápasu byl Brazil nebezpečnější, několik šancí zmařil vyběhnutím a zmenšením úhlu brankář Prosický. Závěrečná dvouminutová powerplay Brazilu přinesla největší možnost 4 vteřiny před závěrem, ale Prosický pumelici do bližšího vinglu skvěle vyškrábl.

Po zápase zavládla v kralupských řadách úleva a bezbřehý optimismus. "Už neskončíme sezónu s nulou," potěšilo tahouna a hrajícího trenéra Vladimíra Vymětalíka. V pátek si jede AFC pro tradiční výslužku na palubovku PK Třebusice.

Sestava  a branky AFC: Prosický - Tetiva, Sobotka, T. Koláček, Kaňka - Vymětalík (2+0), L. Koláček (0+1), L. Moravec (1+0), Bednárik

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Listopad 2019 06:12
 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa