22.11.2019 Pozdě bycha honit Tisk

PK Třebusice : AFC Kralupy 7:4 (5:2)

Ustrašený výkon v prvním poločase napravila druhá půle jen opticky, přes zdramatizování děje bylo k bodu daleko. Ztráta z nepovedené první části byla příliš velká.

AFC vstoupil do zápasu hodně pasívně, nejprve domácí využili špatné rozehrávky brankáře Horkavého, nové tváře v brance AFC (poprvé nastoupil v Dobřichovicích), poté se Hink otočil kolem obránce na šestce do pozice, ze které se nemýlí (6. - 2:0). L. Moravec nastřelil z úniku gólmana  a dorážkou napálil vnitřní tyč. Naopak Třebusice svoji dorážku zblízka využily (11.) a když se trefil z půlky brankář Sedlák k tyči (14.- 4:0), bylo to na ručník. Po další gólové dorážce Hinka tuplem (18.). Splihlý prapor AFC pozvedl  v závěru půle kdo jiný, než Vymětalík. Tečovanou střelou a poté ranou nad hlavu divizního brankáře Slaného Sedláka snížil na velmi přijatelný poločasový rozdíl, a to ještě napálil břevno.

Po zbytečném zmatku v obraně Kralup zvýšili domácí hned ve 22. minutě, ale po rychlé odpovědi L. Koláčka (25.), po Vymětalíkově zisku míče uvnitř vápna, hosté zjistili, že se není čeho bát a obraz hry se rapidně změnil. O dvě minuty později vyvezl míč Kaňka a bodlem na bližší tyč nekompromisně snížil na dvoubrankový rozdíl (6:4). V následných deseti minutách byla kontaktní branka na spadnutí, ale také Kralupy několikrát podržel brankář.

Ve snaze o vyrovnání AFC redukoval sestavu, ale v době největšího náporu ukončila veškeré naděje další nepovedená rozehrávka a laciná branka Třebusic (37.). Zápas uzavřel skluz a tmavě žlutá kosa na vápně na osamoceného Vymětalíka, za kterou rozhodčí odmítli udělit jakoukoliv kartu, že prý je už stejně rozhodnuto. To jen tak nevymyslíš....

V sobotu večer hraje AFC v Příbrami. Překvapí?

Sestava a branky AFC: Horkavý - T. Koláček, Kaňka (1+0), Sobotka - Vymětalík (2+1), L. Koláček (1+2), L. Moravec, Bednárik (0+1)