Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

27.12.2019 32. výroční schůze AFC Tisk

27.12. se konala na tradičním místě v Hostinci v Zeměchách 32. výroční schůze AFC Kralupy, za účasti 10 členů převážně vyššího věku, včetně zakladatelů klubu Petra Listíka, Rosti Loučka a Pepy Košťála, a čtyř hostů.

Úvodní zhodnocení stavu AFC přednesl předseda Listík. Na sportovním poli se momentálně těžce nedaří. o čemž svědčí poslední příčka v krajském přeboru. Nejlepším sportovním počinem roku bylo po zásluze vyhlášeno 6. horské soustředění, jednou z možných cest vývoje AFC se tak zdá být transformace na turistický oddíl. Finanční situace je opět dobrá, zejména díky sponzorskému příspěvku Honzy Listíka. Po poděkování předsedy za práci související s chodem oddílu následovalo každoroční vyhlášení týmových anket.

Na první místo v anketě o nejlepšího hráče sezóny, o jejímž výsledku rozhodují v tajném hlasování přítomní hráči i členové AFC, se po roční pauze suverénně vrátil Vladimír Vymětalík (30 bodů, 8x 1. místo). Na druhém místě se umístil Libor Koláček (21), i přes podzimní ukončení kariéry, trvající celý jeden zápas.  Na třetí příčce skončil opět útočník, Lukáš Moravec (11) a čtvrtý byl Tomáš Koláček (8).

V soutěži aktivity (účasti při sportovních a zejména následných "společenských" událostech) si již tradiční Top 4 (počtvrté stejné osoby) opět přeházela pozice. Výsledky byly velmi těsné, zejména díky rekordně nízkému počtu platných odevzdaných účtenek. Zlatý hattrick dokončil Libor Koláček (25). Na druhé pozici se umístil rekordman v počtu vítězství Roman Karas (23). Třetí skončil loni čtvrtý Tomáš Koláček (22) a na čtvrtou příčku klesl po třech třetích místech v řadě Aleš Moravec (21).

Nízký počet bodů přispěl ke splnění podmínek ke vstupu do klubu AFC hned u dvou mladých kandidátů, kteří však poté nedokázali úspěšně projít veřejným hlasováním o přijetí, zřejmě v důsledku již zmiňovaného věkového složení přítomných členů. Doufejme, že kandidáty první neúspěch neodradí. V minulosti potkal nejednoho  z nyní vážených členů AFC.

Nepřímým důsledkem nepřijetí nebývale aktivních zájemců se stal návrat k dlouhá léta opomíjené myšlence vylučování členů naopak neaktivních, až pasívních. Následnou hlasovací mašinérii neustáli hned tři ze čtyř kandidátů, navržených k vyloučení. Během pár hektických minut tak klesl současný počet členů AFC Kralupy z 21 kousků na 18.

Ještě zmíním, že schůzi předcházel pinčesový turnaj na sále Dynama Nelahozeves, hraný systémem každý s každým na dva sety. Klání suverénně ovládl Michal Mára s bilancí 6-1-0 (jediný bod ztratil s Vymětalíkem), Druhý skončil A. Moravec (5-1-1) a třetí sportovně všestranný Vymětalík, ale z pinčesu bohužel  pro něj umí jen bekhend, a to je na lepší umístění málo (4-2-1). Stupně vítězů unikly přes jedinou porážku těsně Karasovi (3-3-1). Zbylými účastníky byli Louček, Košťál, Jiří Sobotka a P. Listík.

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa