26.1.2020 Skvělých deset minut stačilo pouze na bod Tisk

AFC Kralupy : Sokol Dobřichovice 5:5 (4:4)

Na začátku 11 minuty domácí vedli 4:0 a vše vypadalo růžově. K náskoku dopomohla výkonem i gólem hned při druhém střídání velká posila AFC, exligový hráč Kladna a Bohemians Petr Junek, autor 94 ligových branek. Do kralupského dresu se vrátil po téměř 16 letech od okamžiku,  kdy půlsezónou ještě v OP výrazně přispěl k postupu AFC do Krajského přeboru. V následné minutě však hosté dvěma brankami snížili a další slepenou dvojicí gólů v závěru půle srovnali.

Druhá půle byla brankově dietnější, vedení po střele Vymětalíka domácí neudrželi, Sokol vyrovnal po individuální akci svého bodově nejaktivnějšího hráče Rady. Přes šance na obou stranách se  v důrazném, ale férovém utkání týmy nakonec rozešly smírně.

Návrat Vymětalíka po dvouzápasové absenci, vylepšení zdravotního stavu T. Koláčka a příchod Junka umožnily složit proti letos vysoce umístěným Dobřichovicím konkurenceschopnou sestavu.

Motivovaný AFC začal zhurta, ve 2. minutě minul L. Koláček ve vyložené pozici Junkovu nabídku, ale již v další minutě obral Harmáček obránce soupeře a zavěsil k bližší tyči rychlým bodýlkem. Poté navázali Junek s Vymětalíkem na úspěšnou  sezónu v kladenském dresu (semifinále ligy 2009) a Junek po narážečce a rychlém náběhu umístěnou ranou pod břevno zvýšil. Na druhém konci palubovky velkou šanci hostů zmařil skokem Prosický. Po prostrčení Moravce na Bednárika a  podstřelu gólmana zblízka (10.) přidal vzápětí čtvrtou branku L. Koláček, jehož rána do břevna se odrazila do sítě od brankářových zad.

V tu chvíli byli hosté zralí na ručník, bohužel se během dalších 64 vteřin minuty vrátili do zápasu. Nejprve rozhodčí neodpískali domácí faul na půlce, což je donutilo pustit i stejný zákrok hostů a Sokol následné přečíslení využil (11.), stejně tak jako únik dvou na jednoho (12.). Krásný moment předvedli hosté dloubnutím do brankoviště s akrobatickým zakončením Šlapáka (19.). Za 40 vteřin bylo srovnáno, ránu Dobřichovic letící do kouta haly srazila nešťastná teč obránce do černého.

Otevřený futsal se hrál i po pauze, ale bez gólů. Vymětalík s l. Koláčkem svou akci překombinovali namísto střely, Junkova levačka napálila tyč a hostující útočník ze zadní tyče netrefil zeširoka zívající branku. Ujala se až lehce tečovaná rána Vymětalíka (24.). Ten mohl i zvýšit hlavou po přesném výhozu Prosického, ale balón minul. Naopak Junek po nabídce Vymětalíka z RK míč trefil, ale branku ani zdaleka. Harmáčkovu gólovou střelu zastavil brankář Geissler (32.) a to bylo od Kralup vše. V téže minutě se Rada obtočil na hrušce a dloubáčkem na zadní tyč srovnal. Nakonec mohli domácí i prohrát, pokusu ze 39. minuty chyběly k odrazu od tyče do sítě milimetry.

V sobotu večer zajíždí AFC na Kladno, kde se utká s nevyzpytatelným Brazilem. S tímto soupeřem získal letošní doposud jedinou výhru (3:2).

Sestava a branky AFC: Prosický - Junek (1+0), Sobotka, T. Koláček, Bednárik (1+0) - Vymětalík (1+2), L. Koláček (1+0), L. Moravec (0+2), Harmáček (1+0)