16.2.2020 Do stejné řeky nevstoupíš? Tisk

AFC Kralupy : Viva Příbram 6:9 (4:4)

Po třech týdnech AFC znovu ztratil vedení 4:0 z 10. minuty zápasu. Klíčovým okamžikem byl hrubý faul na unikajícího Vymětalíka, potrestaný před zraky delegáta pouze ŽK a zranění klíčového borce Kralup. Vzápětí hosté, hrající od úvodního hvizdu s brankářem v poli, snížili po neodpískaném přistrčení Harmáčka a do poločasu soustavným tlakem v dobře sehrané powerplay srovnali. AFC se přesto dokázal ještě dvakrát  dostat do vedení díky výbornému L. Koláčkovi (v zápase 3+2), ale na slepené góly ve 33. minutě  (6:8) už nenašel odpověď.

Začátek vyšel domácím nadmíru. Vymětalíková levačka vymetla zadní vingl (1.), po akci L. Koláčka a přesné přízemní střele vedli domácí o dvě branky (2.). Viva okamžitě vysunula brankáře do pole a moc nechybělo, aby Harmáček v běžeckém souboji do prázdné zvýšil. Ve 4. minutě dloubl Vymětalík míč do brankoviště a Junek jej donesl na prsou do sítě.

Několika šancím při powerplay hostů domácí se štěstím a díky Prosickému odolali a při dalším pobytu první čtyřky na place nejprve kombinaci Vymětalíka s Junkem zastavil obránce,  posléze Vymětalík obešel brankáře a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Koláčka. Rána pod víko byla nekompromisní (8.). Po zranění Vymětalíka a úvodní brance Vivy AFC držel nadějné vedení až do 16. minuty, ve které inkasoval hned dvakrát. Po tutovce Junka, která skončila na koleni gólmana hostů, Příbram srovnala  přesnou ranou z TK (19.).

Po pauze zkusil pokulhávající Vymětalík krátké střídání a překvapivým bodýlkem po sklepnutí L.Koláčka vrátil Kralupům vedení (23.). Příbram znovu využila hru v početní převaze (25.), ale L. Koláček individuální akcí a ranou nahoru pod víko dal AFC poslední naději (27.). Po další brance v powerplay (28.) otočili hosté stav využitým brejkem do otevřené obrany a dalšími brankami ze své perfektně zvládnuté ničivé zbraně zvýšili až na konečných 6:9. Naopak krátká domácí powerplay úspěch přes dvě tutovky Kaňky nepřinesla.

V pátek hraje AFC ve Slaném, s tradičním sokem MCE.

Sestava a branky AFC: Prosický - Junek (1+0), Karas, T. Koláček, Kaňka - Vymětalík (2+2), L. Koláček (3+2), Bednárik, Harmáček