6.3.2020 Hrasl byl produktivnější, výsledek je krutý. Tisk

Hrasl Slaný - AFC Kralupy 8:3 (2:1)

V posledním kole letošní soutěže ještě mohl AFC v případě výhry poskočit na předposlední příčku, ale nepovedlo se. Zda bude 10. místo značit sestup, po patnácti sezónách v KP a Divizi, ukáží stejně jako v předchozích letech až posezónní jednání.

Zápas s Hraslem přesto přinesl dvě pozitiva. Sestava bez 8 (!) hráčů základní sestavy z minulé sezóny (prakticky zůstali pouze L. Moravec a gólman Prosický) dokázala celých třicet minut držet krok s exdivizním soupeřem. Druhým kladem je ostrá soutěžní premiéra Davida Valdy, jaká dlouho nebyla v kralupských řadách k vidění.

Komentář k zápasu tentokrát zpracoval útočník Lukáš Moravec:

K poslednímu zápasu letošní sezóny KP nastoupil AFC proti slánskému Hraslu opět ve velmi kombinované sestavě, a to především z důvodu jarních prázdnin. Poprvé se tak mohl v kralupském dresu představit Valda, hráč A-třídního Dynama Nelahozeves a ukázal svůj velký potenciál. Několik prvních minut zápasu bylo v režii AFC, šance se kupily, ale nevyužili je ani Sobotka s Moravcem, ani Valda, který se dostával do šancí díky své obrovské rychlosti v průběhu celého zápasu. A tak udeřil dvakrát Hrasl po individuálních chybách kralupských, v závěru poločasu korigoval na 1:2 Valda, který po vybídnutí od Moravce proměnil samostatný únik na golmana střelou mezi nohy.

Ve druhé půli se hrál opět vyrovnaný futsal, kdy hrozil zejména Valda, ale byl to opět Hrasl, který si vzal zpět dvoubrankové vedení. Následně se Valda již prosadil opět střelou mezi nohy, kdy mu po hezké akci celé čtyřky naservíroval míč do střelecké pozice šajtlí Bednárik a AFC byl znovu na dostřel. Této možnosti využil, když v polovině druhé půle srovnával na 3:3 Ševčík, který viditelně i slyšitelně tečoval dlouhý Pelcův výhoz hlavou, bohužel oba přítomní rozhodčí se shodli, i přes vehementní protesty kralupského mužstva, že k teči nedošlo a gól nebyl uznán. Prakticky z protiakce Hrasl odskočil na 4:2, posléze i na 5:2. Ve 38. minutě nabídli kralupští Hraslu dlouhou penaltu za šestý faul, domácí brankář jí ale poslal vedle, výborně chytající Pelc nelenil, poslal dlouhý výhoz na hlavu číhajícího Moravce a ten do třetice poslal míč mezi nohy zaskakujícího brankáře - hráče. Tím byl vykřesán malinký plamínek naděje pro AFC, který ale Hrasl brzy zhasl třemi brankami v kralupském hurá styl závěru.

Sestava a branky AFC: Pelc (0+1) - Marhons, Sobotka, Ocásek, Bednárik (0+1) - Valda (2+0), L.Moravec (1+1), Kaňka, Ševčík